fot. materiały promocyjne

Odszedł Charlie Watts. Perkusista legendarnego zespołu Rolling Stones zmarł w wieku 80 lat


24 sierpnia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Charlie Watts należał do Rolling Stones od 1963 roku. Był członkiem zespołu, który do dziś uważa się za jedną z najsłynniejszych kapel na świecie i prekursorów muzyki rozrywkowej. Wieść o śmierci muzyka poruszyła całe artystyczne środowisko.

Charlie Watts – człowiek, który napisał historię muzyki

Może nie jako jedyny, ale jeden z – a to już znaczy bardzo, bardzo dużo. Ostatnio często zastanawiam się, czy artyści, którzy zyskują olbrzymią popularność teraz, za kilkadziesiąt lat także będą rozpoznawalni, słuchani i czy będą zyskiwać sobie nowych fanów. Zespoły takie, jak The Beatles, czy właśnie Rolling Stones to nie tylko muzyka. To kultura. To popkultura. To ikony, które swoją twórczością przetarły szlaki młodszym artystom i do dziś nieprzerwanie są źródłem inspiracji, zarówno solo, jako postacie i osobowości sceniczne, jak i pod względem swego muzycznego dorobku.

Charlie Watts był członkiem Rolling Stones właściwie od samego początku. Dołączył do zespołu w 1963, czyli rok od jego założenia. Obok Micka Jaggera oraz Keitha Richardsa był jedynym muzykiem, który pojawił się na wszystkich studyjnych albumach grupy. A tych Rolling Stonesi nagrali dobrze ponad trzydzieści. Od lat sześćdziesiątych aż do dziś – wciąż pisali, tworzyli i grali.

Przeczytaj: The Rolling Stones prezentują pierwszy od ośmiu lat nowy singiel

Charlie Watts – pożegnanie wielkiego artysty

Były perkusista Rolling Stones wycofał się z trasy koncertowej po USA, natomiast zespół na początku tego miesiąca okazał mu pełne wsparcie wobec tej decyzji. Charlie Watts zrezygnował z występów, by “odpocząć i zregenerować się” po zabiegu medycznym.

Niestety, dziś, jego rzecznik opublikował wstrząsające i druzgoczące wieści.

Z ogromnym smutkiem powiadamiamy o śmierci naszego ukochanego Charliego Wattsa. Odszedł dziś spokojnie w londyńskim szpitalu w otoczeniu swojej rodziny. Był ukochanym mężem, ojcem i dziadkiem oraz jednym z największych perkusistów swojego pokolenia. Uprzejmie prosimy o poszanowanie prywatności jego rodziny, członków zespołu i bliskich przyjaciół w tym trudnym czasie”

Watts był leczony na raka gardła w 2004 roku, lecz na tym etapie przyczyna jego śmierci nie jest jeszcze znana.

Wielu artystów opublikowało w Internecie kondolencje oraz wyrazy współczucia dla rodziny.

Charlie Watts należał do Rolling Stones od 1963 roku. Był członkiem zespołu, który do dziś uważa się za jedną z najsłynniejszych kapel na świecie i prekursorów muzyki rozrywkowej. Wieść o śmierci muzyka poruszyła całe artystyczne środowisko. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →