Kadr z teledysku

7 filmów i seriali rekomendowanych przez członków BTS


18 października 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Członkowie BTS wielokrotnie dzieli się rekomendacjami filmów i seriali. Wybraliśmy kilka polecanych przez nich pozycji do obejrzenia w jesienne wieczory.

RM – Sweet Home

RM jest tym członkiem BTS, który bardzo często poleca książki, filmy, czy piosenki. W czasie jednego ze swoich live’ów został poproszony o polecenie k-dramy. Jednym z koreańskich seriali, które wskazał było Sweet Home – adaptacja webtoona, dostępna obecnie na Netflixie. Po jego rekomendacji fraza Sweet Home pojawiała się w ponad 56 tysiącach tweetów. Serial rozgrywa się w post apokaliptycznym świecie, w którym ludzie zamieniają się w potwory. Bohaterami są mieszkańcy jednego bloku, którzy razem próbują przetrwać.

RM z BTS - Sweet Home

Jin – Matrix

W wywiadzie w ramach Armyzip Jin powiedział, że uwielbia Matrixa. Najstarszy członek BTS kilka razy nawiązywał też do kultowej trylogii w swoich odpowiedziach do fanów na Weverse. Film opowiada historię Neo, który dowiaduje się, że świat, w którym żyje to tylko iluzja stworzona przez maszyny. Dołącza on do grupy ludzi walczących z nimi. Seria już w grudniu doczeka się kontynuacji, a na razie oryginalną trylogię można zobaczyć na Netflix.

Jin z BTS - Matrix

Suga – Kanciarz, ukryta karta

Suga wspomniał o Tazza (w polskiej wersji Kanciarz, ukryta karta) w jednym z wywiadów, które Billboard przeprowadził z członkami BTS. Raper określił tytuł jako swój absolutnie ulubiony. Koreańska produkcja był również wspomniana przez Jimina, który w innej rozmowie wyjaśnił, że lubi filmy akcji takie jak Tazza. Jest to historia grupy pokerzystów, którzy pracują nad tym, by zgarnąć dużą wygraną. Jeden drobny błąd sprawia, że cała grupa znajduje się w kłopotach.

Suga z BTS - Tazza

J-hope – Jeśli tylko

BTS używają do interakcji z fanami platformy Weverse. To właśnie tam J-hope zdradził, jaki film jest jego ulubionym. Zarekomendował Jeśli tylko – romantyczny dramat z 2004 roku z Jennifer Love Hewitt i Paulem Nicholls. Film opowiada historię młodego biznesmena, który jeszcze raz może przeżyć dzień, w którym zginęła jego ukochana.

J-hope - Jeśli tylko

Jimin – Pamiętnik

Jimin wspominał o filmie Pamiętnik kilka razy. Wymienił go w wywiadzie dla J-14 jako swoją ulubioną produkcję, a w czasie streamu na Vlive zdradził, że najczęściej wraca właśnie do niego. Tytułowy pamiętnik jest odczytywany chorej na Alzheimera kobiecie, przenosząc ją w czasy młodości. Jest to opowieść o miłości, w której zakochani pochodzą z różnych środowisk, przez co nie mogą być razem. Wojna rozdziela parę, tym samym kończąc ich romans. Gdy bohaterowie spotykają się po latach, staje się jasne, że ich miłość nigdy nie wygasła. Film jest dostępny na Netflixie.

Jimin - Pamiętnik

V – Czas na miłość

Taehyung, czyli V z BTS, zdradził, że Czas na Miłość zainspirowało go do stworzenia jego solowej piosenki Winter Bear. Jak wyjaśnił, był pod wrażeniem sceny zaręczyn z filmu, a Rachel McAdams grająca jedną z ról jest jego ulubioną aktorką. Film opowiada o mężczyźnie, który może podróżować w czasie, więc wykorzystuje to, by zdobyć serce dziewczyny.

V z BTS - Czas na Miłość

Jungkook – Ruchomy zamek Hauru

Wśród ulubionych anime Jungkook wymienił Anohana: The Flower We Saw That Day, ale też kultowy film studia GhibliRuchomy zamek Hauru. Film opowiada o osiemnastoletniej Sophie, która została przemieniona przez wiedźmę w staruszkę. Bohaterka znajduje schronienie w ożywionym zamku czarownika Hauru przemieszczającym się po pustkowiu. Szybko zaprzyjaźnia się z jego osobliwymi mieszkańcami. Pełnometrażowe anime było nominowane do Oscara w 2006 roku jako najlepszy film animowany. Animację można obejrzeć na Netflixie.

Jungkook z BTS - Ruchomy zamek Hauru

Który z filmów rekomendowanych przez BTS widzieliście?

Członkowie BTS wielokrotnie dzieli się rekomendacjami filmów i seriali. Wybraliśmy kilka polecanych przez nich pozycji do obejrzenia w jesienne wieczory. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, na którą warto czekać RM – Sweet Home RM […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →