fot. Gilbert Carrasquillo/GC Images

Rihanna przestała wydawać muzykę, ale została bohaterką narodową


01 grudnia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Rihanna została ogłoszona Bohaterem Narodowym Barbadosu. Państwo stało się republiką, a zaszczytny tytuł przyznała wokalistce Mia Mottley, pełniąca funkcje premiera kraju.

Rihanna – od ambasadorki do bohaterki

Wyspiarski kraj na Karaibach ostatecznie i oficjalnie zerwał unię personalną z Wielką Brytanią i wypowiedział przysięgę wierności Elżbiecie II. Państwo stało się republiką, a podczas tych zmian, Rihannie nadano tytuł Bohatera Narodowego.

Barbados jedna po drugiej przecina nitki łączące ją ze Zjednoczonym Królestwem Brytyjskim. Państwo jawnie dąży do całkowitej niezależności, czego demonstracją była zmiana ustroju z monarchii na republikę. Głową Barbadosu została kobieta – Sandra Mason, która wcześniej pełniła funkcję gubernatora generalnego.

Odcięcie się od Wielkiej Brytanii dokonało się wczoraj, 30 listopada. Daty nie wybrano przypadkowo, bowiem była to również 55. rocznica uzyskania niepodległości przez wyspiarski kraj.

Przeczytaj: Rihanna uchyliła rąbka tajemnicy odnośnie jej nowego albumu

Rihanna bohaterka narodowa Barbadosu
via Facebook

Shine bright like a diamond

Podczas uroczystości, Rihannie nadano tytuł 11. Bohatera Narodowego Barbadosu. Jest drugą kobietą, której przypadło w udziale to odznaczenie. Ponadto, otrzymała także tytuł The Right Honourable Robyn Rihanna Fenty.

W imieniu wdzięcznego narodu i dumnych ludzi chcę desygnować ambasador Robyn Rihannę Fenty do roli bohaterki narodowej Barbadosu. Obyś nadal lśniła niczym diament (nawiązanie do utworu “Diamonds” – przyp. red.) i przynosiła zaszczyt swojemu narodowi poprzez swoje słowa oraz czyny. Zasługujesz na uznanie gdziekolwiek się znajdziesz. Niech Bóg cię błogosławi, moja droga

powiedziała w czasie ceremonii Mia Mottley, premier Barbadosu.

Rihanna – Diamonds

Rihanna została ogłoszona Bohaterem Narodowym Barbadosu. Państwo stało się republiką, a zaszczytny tytuł przyznała wokalistce Mia Mottley, pełniąca funkcje premiera kraju. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →