kadr z teledysku

Rihanna uchyliła rąbka tajemnicy odnośnie jej nowego albumu


23 września 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Jedna z największych gwiazd współczesnej muzyki pop oraz jedna z osób na scenie muzycznej, na których powrót najbardziej czekamy, Rihanna, uchyliła rąbka tajemnicy odnośnie jej nowego albumu. Sprawdź szczegóły!

Rihanna – Anti ma już 5 lat

Artystka ostatni raz aktywna twórczo była aż pięć lat temu, kiedy to wydała ósmy w swojej karierze krążek zatytułowany Anti. Było to najbardziej dojrzałe wydawnictwo w karierze wokalistki. Odbijało od standardowego cukierkowego popu, z którego znaliśmy Rihannę dotychczas. Czerpało bardzo dużo inspiracji z hip-hopu, R&B oraz neo-soulu. Od romantycznych ballad, przez pełnokrwiste bangery, po niesamowite popisy wokalne i ambitne aranżacje – jest to muzycznie różnorodny i całościowo spójny, przemyślany album. Otrzymał tytuł najlepszej płyty w kategorii Soul/R&B American Music Awards oraz tytuł albumu roku według iHeartRadio Music Awards. Spędził pięć lat bez przerwy w zestawieniu Billboard 200, będąc pierwszym albumem, który dokonał tej sztuki.

Przeczytaj: Nowa, hyperpopowa odsłona Lady Gagi

I co dalej?

Następnie Rihanna na dłuższy czas zamilkła artystycznie, by w 2020 przyznać, że nagrała nowy album, ale go nie wyda, ze względu na pandemię koronawirusa. Piosenkarka miała zamiar wypuścić album i ruszyć z nim w trasę, jednak jej plany zostały pokrzyżowane. Pod koniec ubiegłego roku artystka w rozmowie z magazynem Closer, przyznała, że w bieżącym roku ma zamiar wnieść swoją muzykę na nowy poziom. Zapowiadała to również w licznych live’ach na Instagramie i rozmowach z dziennikarzami, dzięki czemu możemy być pewni, że jeszcze w tym roku doczekamy się nowego wydawnictwa od artystki. W między czasie potraktowała nas jedynie gościnką u PARTYNEXTDOOR w singlu BELIEVE IT, do którego dostępny jest również teledysk.

Co już wiemy o nadchodzącym albumie?

Nie znamy daty ukazania się owego wydawnictwa, nie znamy również tytułu czy listy gości. Nie ma jeszcze zwiastujących go singli ani teaserów. Rihanna jednak wie, jak stale utrzymać zainteresowanie słuchaczy. W rozmowie z Associated Press (na czerwonym dywanie pokazu mody jej firmy odzieżowej, Savage X Fenty) padła następująca, enigmatyczna wypowiedź:

Nie będziesz oczekiwać tego, co usłyszysz. Po prostu umieść to w swoim umyśle. Cokolwiek wiesz o Rihannie, nie będzie tym, co usłyszysz. Naprawdę eksperymentuję. Muzyka jest jak moda: powinieneś umieć grać. Powinienam móc nosić, co chcę, a muzykę traktuję w ten sam sposób. Tak więc dobrze się bawię i będzie zupełnie inaczej. Otóż to.

Stanowi to swojego rodzaju dopełnienie wcześniejszych informacji udzielanych przez artystkę. Jeśli dotrzyma danego słowa, to czeka nas prawdopodobnie jedna z najgorętszych premier roku 2021.

Jedna z największych gwiazd współczesnej muzyki pop oraz jedna z osób na scenie muzycznej, na których powrót najbardziej czekamy, Rihanna, uchyliła rąbka tajemnicy odnośnie jej nowego albumu. Sprawdź szczegóły! Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →