fot. Tomasz Walków

Ralph Kaminski zaśpiewa Korę. Album już w sprzedaży


14 września 2021

Obserwuj nas na instagramie:

To będzie wyjątkowe pod wieloma względami wydawnictwo. Ralph Kaminski nada nowe życia kultowym piosenkom Kory i zespołu Maanam. Album z nowymi aranżacjami tych utworów ukaże się już jesienią tego roku. Sprawdźcie szczegóły!

Ralph Kaminski – artysta interdyscyplinarny

Ralph Kaminski, choć z założenia (a także z wykształcenia) jest związany stricte z muzyką, w niekonwencjonalny łączy w swojej twórczości wiele różnych rodzajów sztuki. Na scenie jego muzyka miesza się z teatrem i pewnego rodzaju performancem, zaś poza nią Ralph angażuje się jeszcze w film czy sztuki wizualne, w których dużą rolę odgrywa również moda. Wszystko to składa się na pełen koncept, który finalnie tworzy nowatorski projekt o nazwie Ralph Kaminski.

Niektórzy powiedzieliby, że to, co Ralph robił dotychczas, nie tylko muzycznie, ale równie, a może nawet przede wszystkim wizerunkowo, już jest rzuceniem się na głęboką wodę, ale to właśnie teraz artysta zawiesił sobie niezwykle wysoką poprzeczkę, a dokonał tego biorąc na swój warsztat ponadczasowy i kultowy już materiał Kory i zespołu Maanam.

Zobacz również: Ralph Kaminski spotkał się z KORĄ

Ralph Kaminski Kora premiera albumu
Ralph Kaminski – “KORA”, fot. Łukasz Giza

Ralph Kaminski z muzycznym hołdem dla liderki zespołu Maanam. KORA to coś więcej niż tylko cover

Mówi się, że pewnych piosenek nie powinno się dotykać, że nie mają one prawa brzmieć dobrze w jakiejkolwiek innej odsłonie niż w tej oryginalnej. I właśnie tak wielu słuchaczy z pewnością myślało zawsze o niejednym klasyku śpiewanym niegdyś przez Korę. Jednak ostatnie covery, chociażby Kakowskiego spleenu, w wykonaniu Natalii Przybysz (która zresztą również planuje wydać album związany z twórczością Kory) na albumie Jak malować ogień czy Igora Herbuta z Chrustu, pokazały, że jest w tych interpretacjach coś wyjątkowego i magicznego, że przedłużają one nie tylko życie samej piosenki ale też pamięć o jej autorce.

Zobacz również: Natalia Przybysz na swoim nowym albumie zaśpiewa teksty Kory

Natalia Przybysz – Krakowski Spleen z albumu Jak malować ogień, posłuchaj!

Jak czytamy w informacji prasowej – nowy album Ralpha Kaminskiego ma być zarówno hołdem dla Kory jak i fantazją na jej temat, a wybór piosenek na tę płytę bynajmniej nie jest przypadkowy, bowiem są one odwzorowaniem autorskiego spektaklu Ralpha o tym samym tytule, którego premiera odbyła się w czerwcu bieżącego roku podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Sprawdźcie zatem, jak prezentuje się tracklista jego nadchodzącej płyty – KORA:

Ralph Kaminski – KORA, tracklista i okładka albumu:

  1. Łóżko
  2. Krakowski spleen / Się ściemnia (medley)
  3. Wieje piaskiem od strony wojny
  4. Bez ciebie umieram
  5. Wyjątkowo zimny maj
  6. Po prostu bądź
  7. Zabawa w chowanego
  8. Biegnij razem ze mną
  9. Ta noc do innych jest niepodobna
  10. Jestem Kobietą
Ralph Kaminski Kora premiera albumu
Ralph Kaminski – “KORA”, okładka albumu

Ralph Kaminski tym razem bez My Best Band In The World

Co ciekawe, na albumie KORA usłyszymy Ralpha Kaminskiego w towarzystwie nowego zespołu. Członków My Best Band In The World – nieodzownej części muzycznego projektu artysty – zastąpią tym razem muzycy w składzie: Bartek Wąsik, Michał Pepol, Wawrzyniec Topa, Wiktoria Bialic oraz Paweł Izdebski. Ten ostatni, znany również z solowych poczynań muzycznych, pisze w swoich mediach społecznościowych o najnowszej premierze spod szyldu Ralpha Kaminskiego:

Hejo, jeśli czujecie że Wasze serca chcą odpoczać, a po 4 minutach skoczyć na bungee, to zachęcam do zamówienia pre-orderu płyty “KORA”. To nowy projekt Ralph Kaminski, na którym znajdziecie muzyczne perły w nowych aranżacjach. Jest mi niezmiernie miło, że mogłem szarpnąć swoje w tych numerach.
Ralph Kaminski, Bartek Wąsik, Michał Pepol, Wawr Topa i Wiktoria Bialic – dziękuję Wam za te kilka dni, lekcje muzyki, wielki gar emocji i to coś dziwnego w sercu, co zostało po próbach i nagraniach.
#KORA

Nowości od Ralpha Kaminskiego nadchodzą! Data premiery i preorder albumu KORA

Najnowszy, trzeci w dyskografii album Ralpha Kaminskiego, zatytułowany – KORA, ujrzy światło dzienne jeszcze w tym roku i to lada moment, bo już 15 października 2021 roku. Od dzisiaj możecie zamawiać jego fizyczne wydanie w przedsprzedaży na stronie sklepu wytwórni FONOBO Label, pod której skrzydłami zostanie wydany. Nie przegapcie tej wyjątkowej premiery!

Zobacz również: Ralph Kaminski. Docierając bliżej siebie – wywiad

Ralph Kaminski Kora premiera albumu
Ralph Kaminski – “KORA”

To będzie wyjątkowe pod wieloma względami wydawnictwo. Ralph Kaminski nada nowe życia kultowym piosenkom Kory i zespołu Maanam. Album z nowymi aranżacjami tych utworów ukaże się już jesienią tego roku. Sprawdźcie szczegóły! Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →