fot. Noam Galai

Quentin Tarantino wyda kolejną książkę. Tym razem przyszła pora na literaturę faktu


01 czerwca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Quentin Tarantino na razie nie wraca za kamerę. Zamiast tego, reżyser Pulp Fiction znów zasiadł nad klawiaturą i napisał kolejną książkę. O czym będzie Cinema Speculation?

Quentin Tarantino o teorii kina

Wiecie, dlaczego Quentin Tarantino nie nakręcił swojego dziesiątego i (prawdopodobnie) ostatniego filmu? Bo pisał kolejną książkę. Cinema Speculation będzie już drugą pozycją reżysera Pulp Fiction czy Bękartów wojny. Tarantino napisał zbiór esejów zawierających teorię filmu czy krytykę filmową, a całość została oparta na amerykańskich filmach z lat 70.

Oprócz bycia jednym z najbardziej znanych, współczesnych filmowców, Quentin Tarantino jest prawdopodobnie najbardziej radośnie zaraźliwym miłośnikiem kina, jaki chodzi po Ziemi. Przez lata zapowiadał w wywiadach swoje przebranżowienie się na pisanie książek o filmach. Dzięki Cinema Speculation nareszcie nadszedł ten czas, a efekty jego pracy są tym, o czym jego zagorzali fani i miłośnicy kina mogli marzyć. Oparta o amerykańskie filmy z lat 70., które obejrzał jako początkujący filmowiec, książka jest zarówno rygorystyczna intelektualnie, jak i szalona oraz zabawna. Zawiera w sobie jednocześnie teorię filmu, krytykę filmową, elementy reportażu oraz niezwykłą, osobistą historię, spisaną głosem, który od razu identyfikujemy jako QT, z rzadkim spojrzeniem na kino, które prezentuje tylko jeden z największych praktyków sztuki filmowej w historii.

– głosi opis wydawcy

Cinema Speculation ukaże się na amerykańskim rynku już 25 października 2022 roku.

okładka książki Quentina Tarantino – Cinema Speculation

Pewnego razu w…. A nie, to już było

Nie jest to pierwsza książka Quentina Tarantino. Reżyser w ubiegłym roku wydał nowelizację filmu Pewnego razu w Hollywood…. Powieść została wzbogacona o rozwinięcie niektórych wątków czy postaci. Poznaliśmy między innymi dalsze losy głównych bohaterów, Ricka Daltona oraz Cliffa Bootha, czy przybliżono nieco bardziej osoby Sharon Tate i Charlesa Mansona.

Sprawdź także: Quentin Tarantino narratorem nadchodzącego serialu

Quentin Tarantino na razie nie wraca za kamerę. Zamiast tego, reżyser Pulp Fiction znów zasiadł nad klawiaturą i napisał kolejną książkę. O czym będzie Cinema Speculation? Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →