RZA i Flatbush Zombies stworzyli razem muzyczny hołd dla Quentina Tarantino


19 grudnia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

RZA i Flatbush Zombies połączyli siły! Efektem są dwa singla single wraz z teledyskami. Co więcej, oba stworzone w hołdzie dla Quentina Tarantino i inspirowane twórczością słynnego scenarzysty i reżysera.

W pierwszej kolejności zaprezentowano Plug Addicts

Pierwszy raz współtwórca legendarnego Wu-Tang Clanu z uznaną już załogą z Brooklynu muzycznie spotkał się przed kilkoma laty. Przy okazji tworzenia ścieżki dźwiękowej do filmu The Man with the Iron Fists, za którego reżyserię także odpowiedzialny był RZA. Teraz natomiast przyszedł czas na współpracę z Flatbush Zombies w większym zakresie. Efektem są dwa single. Obydwa inspirowane kultową twórczością Quentina Tarantino. I stanowiące zarazem muzyczny hołd dla sławnego reżysera i scenarzysty. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że Bobby Digital poczynania autorów takich albumów jak 3001: A Laced Odyssey czy Vacation in Hell obserwuje już od dłuższego czasu.

Od jakiegoś czasu mam oko na Zombie Flatbush. Ich styl mrocznego, hiphopowego liryzmu przypomina mi moje czasy w Gravediggaz. To rodzaj współpracy od dawna potrzebnej.”

RZA o Flatbush Zombies.

W pierwszej kolejności RZA i Flatbush Zombies zaprezentowali utwór Plug Addicts. W samym teledysku obrazującym ten utwór Prince Rakeem oraz Zombie Juice, Erick The Architect i Meechy Darko wcielają się w role Wściekłych Psów z kultowego filmu Tarantino. Sam RZA natomiast jedną ze scen z Reservoir Dogs odgrywa bardzo dokładnie. Tą, w której Mr. Blonde trzyma kanister. Znaną doskonale wszystkich fanom twórczości Quentina Tarantino.

RZA, Flatbush Zombies – Plug Addicts

Quentin Tarantino drugim wspólnym singlem RZA i Flatbush Zombies

Drugi wspólny utwór RZA i Flatbush Zombies zatytułowali po prostu Quentin Tarantino. W teledysku obrazującym ten numer nawiązań do twórczości cenionego reżysera z Knoxville znajdziemy o wiele więcej. Klip w reżyserii Johna Tashiro kontynuuje historię rozpoczętą w Plug Addicts. Sprawne oko wyhaczy również follow-up’y do innych ikonicznych dzieł kinematografii jak, między innymi, Jackie Brown, Pulp Fiction czy Kill Bill. Sama natomiast koncepcja współpracy, oparta na klasykach kina, w tym przypadku tych autorstwa Quentina Tarantino, w przypadku RZArectora i Flatbush Zombies wyniknęła naturalnie, co przyznają sami twórcy.

Mam tendencję do czerpania inspiracji nie tylko z muzyki… Kiedy nawiązaliśmy kontakt z RZA, jedną z pierwszych rzeczy, o których rozmawialiśmy, było nasze zamiłowanie do filmów. Ten utwór jest dedykacją dla Tarantino, geniusza nie tylko stojącego za kamerą, ale także z piórem”

Meechy Darko.

Przy tej okazji warto wspomnieć, że sam RZA miał już okazję współpracować z Quentinem Tarantino. Raper, producent i “mózg” Wu-Tang Clanu współtworzył bowiem ścieżki dźwiękowe do obydwu części bluckbestera jakim jest wspomniany już Kill Bill. Teraz z kolei przyszedł czas, by The Abbot, w towarzystwie Flatbush Zombies, oddał muzyczny hołd wybitnej postaci świata kina, a prywatnie, dobremu znajomemu. W produkcji warstwy brzmieniowej samego utworu Quentin Tarantino udział wziął natomiast także Prince Pau, legendarny raper i beatmaker, wraz z RZA w latach dziewięćdziesiątych nagrywający w zespole Gravediggaz.

Ten utwór jest dedykacją dla jednego z naszych ulubionych reżyserów Quentina Tarantino. Jego filmy zapoczątkowały kolejny poziom i styl kunsztu filmowego. Robimy to samo z naszą sztuką… stale poszerzamy paletę hip-hopu i muzyki”

RZA.

Flatbush Zombies, RZA – Quentin Tarantino

Czy Plug Addicts i Quentin Tarantino zapowiadają nowy album RZA?

Tego niestety nie wiemy. Pojawienie się singli Plug Addicts i Quentin Tarantino nakazuje jednak przypuszczać, że wkrótce na horyzoncie wydawniczym pojawi się album, który swoją ksywą sygnować będzie Robert Diggs. W tym roku bowiem RZA zdążył zapowiedzieć już nawet dwie płyty! Jedną z nich ma być Digital Potions zapowiedziana jako “zapis pojedynku” RZA vs. Bobby Digital. Drugim ogłoszonym przez RZArectora wydawnictwem jest natomiast Saturday Afternoon Kung Fu Theater. Za produkcję tego materiału odpowiedzialny ma być z kolei równie legendarny DJ Scratch, a cały projekt nawiązywać ma do serii internetowych pokazów filmów kung-fu. Zarówno jeden, jak i drugi wymieniony album światła dziennego zapewne w tym roku jednak już nie ujrzy. Miejmy nadzieje, że stanie się to w 2022. Na ten moment mamy dwa bardzo udane single z Flatbush Zombies.

RZA-Flatbush-Zombies
Plakat promujący współpracę RZA i Flatbush Zombies

W sieci pojawiły się dwa single, które wraz z teledyskami nawiązują do twórczości słynnego scenarzysty i reżysera.

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →