Kadr z klipy "Dystrykt 10" Profeata

Profeat dołączył do akcji SBM Starter jako zwycięzca konkursu


20 października 2021

Podziel się newsem:

W SBM Starter pojawił się kolejny zawodnik. Tym razem chodzi o kogoś, kto może być kojarzony z alternatywnych rejonów undergroundu.

Akcja nabiera rozpędu

Już na pierwszy rzut oka nowa edycja inicjatywy SBM Label wydaje się niestandardowa na tle poprzednich. Pierwszym uczestnikiem został Kinny Zimmer, raper i producent kojarzony dotychczas głównie z wytwórnią GUGU Szpaka. Chwilę po nim szeregi zasilił Nypel, ledwie 16-letni raper z Chełma, później zjawił się zamaskowany LUI.Gi. Ostatnio zaś ogłoszono bambi, 18-letnią artystkę z Poznania.

Każda ze wspomnianych osób wykręciła dobre czy nawet bardzo dobre wyniki w serwisie YouTube, zbierając razem ponad 800 tysięcy wyświetleń. Teraz włodarze SBM-u postawili na jeszcze inną postać, którą określilibyśmy awangardą podziemia. Jesteśmy ciekawi, jak poradzi sobie po wypłynięciu na szersze niż dotychczas wody.

Niespodziewany wygrany

Mowa o raperze posługującym się ksywką Profeat. Trzeba przyznać, że jego wjazd do konkursu SBM_TBA wypadł okazale. Czego tu nie ma – klimatyczny obrazek mniej bezpiecznej strony Paryża, rapowanie z francuskim akcentem, nieoczywiste technologiczne przekształcanie wokalu, a do tego treść.

Ta ostatnia robi szczególne wrażenie, bo to pełnoprawny numer, zamykający w obrazku życie autora i realia miejsca, o którym zdecydował się nawinąć. Widać tu nie tylko skille, ale również doświadczenie wyniesione z lat bycia w grze. Można zaryzykować stwierdzenie, że przy dobrej promocji raper związany z wrocławską sceną pójdzie wysoko.

Profeat – Dystrykt 10 (SBM Starter)

SBM Starter – kim jest nowy gracz?

Ci, którzy bacznie śledzili przed laty poczynania barwnego, wyłamującego się ze schematu kolektywu Palewave, na pewno wiedzą, o kogo chodzi. To gość, który prężnie działał w jego strukturach, a do tego został nominowany w pierwszej edycji Hot16Challenge przez Guziora. Jego starsze tracki, nagrane w różnych konfiguracjach osobowych, kręcą się koło pół miliona wyświetleń (httpgang, catch_me, hyperion).

Profeat był zresztą również jednym z uczestników akcji Pick wytwórni Step Records, o której dorobku niedawno pisaliśmy tutaj. Było to jednak kawał czasu temu, więc wejście do szerszej gry dzięki SBM Starter może być dla niego trampoliną. Czekamy na nowy utwór, który powinien pojawić się już za chwilę.

W SBM Starter pojawił się kolejny zawodnik. Tym razem chodzi o kogoś, kto może być kojarzony z alternatywnych rejonów undergroundu. Akcja nabiera rozpędu Już na pierwszy rzut oka nowa edycja inicjatywy SBM Label wydaje się niestandardowa na tle poprzednich. Pierwszym uczestnikiem został Kinny Zimmer, raper i producent kojarzony dotychczas głównie z wytwórnią GUGU Szpaka. Chwilę […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →