PRO8L3M na Clouds Fest / materiały prasowe

Nowy album PRO8L3MU zapowiedziany


07 września 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Duet PRO8L3M zapowiedział za pośrednictwem swojego Instagrama, że po zagraniu ostatnich planowanych koncertów za granicą powrócą na scenę dopiero z nowym materiałem. Kiedy to nastąpi?

PRO8L3M powróci w 2023 roku

Mamy to! Po rocznej przerwie Oskar i Steez zapowiedzieli, że w przyszłym roku usłyszymy ich dziewiąty wspólny projekt. Niestety to, że się ukaże, jest w zasadzie jedynym, co wiemy w tej sprawie. Spodziewać jednak możemy się w zasadzie wszystkiego. Wystarczy przypomnieć, jak przełomowym projektem w twórczości duetu był ostatni album – Fight Club. PRO8L3M po raz pierwszy postawił tam tak mocno na obecność rapowych gości (wyjątkiem jest udział Dobrego Towaru, macierzystej ekipy Oskara na debiutanckiej EP-ce C30-C39), a także producentów, którzy współtworzyli bity ze Steezem. Co tym razem przygotowali dla nas zdobywcy łącznie 9 platynowych krążków? Przekonamy się już w przyszłym roku.

Post z oficjalnego Instagrama PRO8L3MU

Art Brut na żywo

Ostatni rok upłynął duetowi PRO8L3M pod znakiem koncertów z serii Art Brut na żywo, podczas których grali utwory ze swoich albumów Art Brut Mixtape oraz Art Brut Mixtape 2. Na scenie towarzyszyły im tak znakomite postaci jak Majka Jeżowska, Martyna Jakubowicz czy zespół Wanda i Banda. Jak według nas wypadł ich występ w Warszawie?

Opuszczając warszawski Torwar, zacząłem się zastanawiać: „czym w zasadzie był ten koncert?”. Zapowiadanym benefisem wieńczącym pewien etap kariery PRO8L3MU? Owszem, chociaż nie doszukałem się jakichś licznych elementów klasycznych dla wszelkiego rodzaju zakończeń. Może więc tak naprawdę to nie była ostatnia szansa na usłyszenie Art Brutów na żywo? Nie zdziwiłoby mnie to wcale. Jeśli jednak naprawdę tak było, to myślę, że pomimo drobnych potknięć i braku wzniosłej, uroczystej aury udało się te projekty pożegnać naprawdę godnie i nikt nie opuszczał Torwaru minionej soboty niezadowolony.

Jak się okazało, słusznie przewidywaliśmy, że nie był to jedyny, jak wówczas zapowiadano, koncert z cyklu Art Brut na żywo. Pełną relację z tego wydarzenia znajdziecie tutaj.

Duet PRO8L3M zapowiedział za pośrednictwem swojego Instagrama, że po zagraniu ostatnich planowanych koncertów za granicą powrócą na scenę dopiero z nowym materiałem. Kiedy to nastąpi? Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →