Prince wskrzeszony na Parc des Princes – jedyna taka kolekcja i limitowany winyl


16 maja 2021

Podziel się newsem:

Prince Estate i francuski klub piłkarski Paris Saint-Germain ogłosili ekskluzywną współpracę, której celem jest upamiętnienie światowej sławy muzyka, legendy popu, Prince’a.

The Prince Estate jako jedyne autorytatywne źródło wszystkiego, co związane z Prince’em, prezentuje jego życie i twórczość, inspiruje i edukuje fanów Księcia Popu, zarządzając przy tym jego majątkiem i dziedzictwem. Nie jest tajemnicą, że Prince był bardzo związany z Paryżem. Przez wiele lat mieszkał w jednym z tamtejszych apartamentów, a od połowy lat 80. zagrał tam niezliczoną ilość koncertów, w tym historyczny występ 16 czerwca 1990 roku na Parc des Princes, stadionie Paris Saint-Germain. Chcąc upamiętnić jednego z najbardziej kultowych muzyków XXI wieku, The Prince Estate i PSG ogłosili współpracę, wydając ekskluzywny, limitowany 7″ winyl oraz limitowaną serię ubrań.

Prince na winylu i ubraniach

Na 7″ winylach wydanych we współpracy z Warner Records znalazły się dwa wyjątkowe przeboje. Pierwszy, Partyman, pierwotnie wydany na ścieżce dźwiękowej z 1989 roku do filmu Batman oraz niepublikowana wcześniej wersja live utworu Cool. Ten zaś pochodzi z ostatniego występu Prince’a na żywo w Paryżu w Le Zénith 1 czerwca 2014 roku. W hołdzie dla The Purple One, kolekcja zostanie wytłoczona na kolekcjonerskim, fioletowym winylu.

Prince, Call, PSG

Ponadto, klub z Paryża nawiązał współpracę z nominowanym do nagrody Grammy dyrektorem kreatywnym i współpracownikiem Prince’a, Trevorem Guyem. Styl Prince’a na scenie i poza nią był odzwierciedleniem również jego współpracy z projektantami ubrań, Cathy Robinson i Lori Marcuz z kanadyjskiego studia Call & Response. Stworzenie serii ubrań premium ma na celu „uhonorować status Prince’a, jako niezrównanej ikony stylu”.

Ekskluzywna kolekcja obejmuje: oficjalne koszulki PSG na sezon 2020/2021 (czwarty komplet) ozdobione charakterystycznym symbolem Prince’a oraz złotymi i metalicznymi, ręcznie szytymi skórzanymi wstawkami. Gdy mowa o rękodziełach, w kolekcji nie zabrakło ręcznie barwionych koszulek z fioletowej dzianiny wiskozowej. Fani Prince’a i PSG będą mogli zaopatrzyć się również w bluzy z kapturem z włoskiej skóry premium z wyhaftowanym symbolem artysty i ręcznie barwioną podszewką z fioletowego jedwabiu oraz czapki z włoskiej skóry z wytłoczonym wzorem krokodyla i ręcznie barwioną podszewką z fioletowego jedwabiu.

Prince, PSG

Limitowane ilości zostaną wkrótce wysłane do różnych sklepów Paris Saint-Germain w Japonii i Stanach Zjednoczonych. Kolekcję będzie można kupić już 24 maja.

Prince Estate i francuski klub piłkarski Paris Saint-Germain ogłosili ekskluzywną współpracę, której celem jest upamiętnienie światowej sławy muzyka, legendy popu, Prince’a. The Prince Estate jako jedyne autorytatywne źródło wszystkiego, co związane z Prince’em, prezentuje jego życie i twórczość, inspiruje i edukuje fanów Księcia Popu, zarządzając przy tym jego majątkiem i dziedzictwem. Nie jest tajemnicą, że […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →