wikicommons

Pierwszy wywiad Prince’a trafił do sieci. Co powiedział szkolnej gazetce?


31 stycznia 2017

Podziel się newsem:

Dwa lata przed wydaniem debiutanckiego krążka Prince narzekał na to, że ciężko zostać sławnym.

W 1976 roku Prince Nelson nie był jeszcze znanym światu Księciem, a licealistą w Central High w Minneapolis. Grał już z Grand Central Corporation, a dwa lat wydał debiutancki album “For You”. Rok później, po wydaniu album “Prince”, był już gwiazdą z pierwszy wielkim hitem na koncie – “I Wanna Be Your Lover”.

Prince-licealista jednak nie był wcale pewien, czy uda mu się zostać sławnym. W wywiadzie, którego udzielił szkolnej gazetce i który właśnie trafił do internetu, stwierdził: “Niestety urodziłem się w Minneapolis. Myślę, że kapeli jest trudno w tym stanie, nawet jeśli jest dobra. Głównie dlatego, że nie ma tutaj żadnej dużej wytwórni czy studia nagraniowego. Naprawdę czuję, że gdybyśmy mieszkali w Los Angeles, Nowym Jorku albo innym dużym mieście, bylibyśmy teraz znani“.

Prince żałował także, że porzucił grę na saksofonie i radził innym muzykom, by nie przerywali profesjonalnych lekcji. Umiał już jednak już wtedy grać ze słuchu na gitarze, basie, perkusji i klawiszach. Na dodatek dopiero zaczynał śpiewać.

Najwyraźniej ani urodzenie w złym miejscu, ani przerwane lekcje muzyki, nie przeszkodzą zdolnemu i zdeterminowanemu muzykowi. Jeśli chcecie, by Waszą muzykę usłyszał świat, pewnie powinniście wziąć sobie to do serca.

Cały zapis wywiadu znajdziecie na tej stronie.

Dwa lata przed wydaniem debiutanckiego krążka Prince narzekał na to, że ciężko zostać sławnym. W 1976 roku Prince Nelson nie był jeszcze znanym światu Księciem, a licealistą w Central High w Minneapolis. Grał już z Grand Central Corporation, a dwa lat wydał debiutancki album “For You”. Rok później, po wydaniu album “Prince”, był już gwiazdą […]


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →