fot. materiały prasowe

Premierę „Diuny 2”… przyspieszono. Film trafi do kin w przyszłym roku


12 października 2022

Podziel się newsem:

Tego lata ruszyły zdjęcia do filmu Diuna 2. Twórcy poinformowali, że plany uległy zmianie i produkcja pojawi się w kinach wcześniej, niż pierwotnie zakładano.

Diuna 2 dostępna dla widzów szybciej, niż się spodziewano

Od premiery Diuny wieści o kontynuacji pojawiają się dość regularnie. Kolejne informacje z planu dotarły do nas w tym tygodniu. Potwierdzono, że Diuna 2 ujrzy światło dzienne dwa tygodnie szybciej. Pierwotną datą był 17 listopada 2023. Obecnie film zaplanowano na 3 listopada. Jak podaje „Variety”, premierę przesunięto na dzień, w którym do kin miał trafić Blade od Marvel Studios. Produkcja Domu Pomysłów zaliczyła jednak prawie roczne opóźnienie.

Zobacz: Operację Diuna 2 czas zacząć. Rozpoczęły się zdjęcia do filmu. Znamy również fabułę

Reżyserem dzieła ponownie będzie Denis Villeneuve. Autorami scenariusza są Eric Roth i Jon Spaihts. Zdjęcia do filmu ruszyły 18 lipca tego roku, a przed kamerą stanęli ponownie m.in. Timothée Chalamet, Zendaya, Stephen McKinley Henderson czy Stellan Skarsgård. Do obsady dołączyli chociażby Christopher Walken, Florence Pugh czy Austin Butler, który niedawno wcielił się w Elvisa Presleya.

Diuna okazała się hitem

Pierwsza ekranizacja powieści Franka Herberta pojawiła się w polskich kinach w październiku zeszłego roku. Opowieść o Paulu Atrydzie zarobiła ponad czterysta milionów dolarów, otrzymała kilkadziesiąt nominacji i zdobyła ponad trzydzieści nagród.

Przeczytaj także: Oscary 2022 – poznaliśmy zwycięzców prestiżowych nagród

Wśród nich znalazło się aż sześć Oscarów. Statuetki powędrowały do m.in. Hansa Zimmera za Najlepszą Muzykę, Greiga Frasera za Najlepsze Zdjęcia oraz Joego Walkera za Najlepszy Montaż.

Tego lata ruszyły zdjęcia do filmu Diuna 2. Twórcy poinformowali, że plany uległy zmianie i produkcja pojawi się w kinach wcześniej, niż pierwotnie zakładano. Zobacz także Była dzieckiem, robiono z niej kobietę. Roxie Węgiel o seksualizacji w branży 20 najciekawszych pomysłów preorderowych od polskich raperów To studio odpowiada za twoje ulubione filmy. Dlaczego A24 jest […]

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →