kadr z filmu „Diuna”

Operację „Diuna 2” czas zacząć. Rozpoczęły się zdjęcia do filmu. Znamy również fabułę


19 lipca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Czas na sequel. Prace na planie filmu Diuna 2 oficjalnie się rozpoczęły. Poznaliśmy także zarys fabuły produkcji.

Powrót na Arrakis – Diuna 2

Spora część z nas na to czekała. Rozpoczęły się zdjęcia do filmu Diuna 2. Biorąc pod uwagę wydarzenie, jakim była premiera pierwszej części, hypetrain może powoli znów zacząć nabierać prędkości. Tym bardziej że co jakiś czas jesteśmy zasypywani informacjami o nowych castingach do produkcji. Wiadomo już, że do obsady filmu Denisa Villeneuve’a dołączyli Florence Pugh, nowy Elvis Presley, czyli Austin Butler, Léa Seydoux i legendarny Christopher Walken. A nie możemy oczywiście zapomnieć o imponującej obsadzie pierwszej części. Informacja o rozpoczęciu zdjęć pojawiła się w mediach społecznościowych, a wraz z nią poznaliśmy również zarys fabuły.

Diuna 2 przedstawi dalsze losy Paula Atrydy, który sprzymierzy się z Chani i Fremenami, poszukując zemsty na konspiratorach, którzy zniszczyli jego rodzinę. Zmuszony wybrać pomiędzy miłością swojego życia a losem wszechświata, Paul będzie musiał zapobiec straszliwej przyszłości, którą tylko on może przewidzieć.

Sprawdź także: Osoby z rudymi włosami otrzymają darmowe wejściówki do kina. Takie rzeczy w Wielkiej Brytanii

Swoje role z pierwszej odsłony powtórzą Timothée Chalamet, Zendaya, Rebecca Ferguson, Javier Bardem, Stellan Skarsgård i Josh Brolin. Florence Pugh wcieli się w księżniczkę Irulanę, córkę Padyszacha Imperatora Szaddama IV, którego zagra Christopher Walken. Austinowi Butlerowi przypadła rola Feyd-Rautha Harkonnena, bratanka Vladimira Harkonnena. Léa Seydoux zagra Lady Margot. Diuna 2 ma trafić do kin 20 października 2023 roku, prawie dwa lata po premierze pierwszej części.

Czy Diuna 2 również zostanie obsypana złotem?

Pierwsza część nowej Diuny była wyczekiwanym przez lata filmem. Obraz nie zarobił co prawda wiele, bo jedynie ponad czterysta jeden milionów dolarów, jednak został obsypany nagrodami. Produkcja zgarnęła aż sześć Oscarów, zostawiając konkurencję w tyle, jeśli chodzi o kategorie techniczne. Diuna została wyróżniona za najlepszą muzykę, zdjęcia, montaż, scenografię, efekty specjalne i dźwięk.

Czas na sequel. Prace na planie filmu Diuna 2 oficjalnie się rozpoczęły. Poznaliśmy także zarys fabuły produkcji. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Powrót na Arrakis – Diuna 2 Spora […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →