kadr z filmu „Diuna", reż. Denis Villeneuve

“Diuna 2” ma już gotowy scenariusz. Kiedy premiera?


16 marca 2022

Podziel się newsem:

Diuna 2 jeszcze do niedawna była tylko wizją, obecnie coraz bliżej jej do rzeczywistości. Historia Paula Atrydy musi zostać opowiedziana do końca. W tej sprawie jest komentarz Denisa Villeneuve’a.

Diuna 2 – od oczekiwań do wielkiego hitu. Świat czeka na kontynuację historii planety Arrakis

Pierwsza część była jedną z najbardziej oczekiwanych produkcji 2021 roku i to wcale nie z powodu przekładanej premiery. Kinomaniacy zresztą się nie zawiedli – film został zrealizowany według najwyższych standardów i dostarczył zarówno pysznego wizualnego widowiska, jak i aktorskiego spektaklu.

Powoli rozwijająca się, czy raczej pełznąca, fabuła także miała swoje dobre strony. Przysłużyła się przede wszystkim zbudowaniu klimatu, ciężkiego, dusznego, wręcz pieprznego, kłującego w oczy, usta i nos.

Zdjęcia do Diuny 2 mają ruszyć już latem tego roku, natomiast jak powiedział reżyser filmu, Denis Villeneuve w rozmowie z portalem Collider, scenariusz produkcji już jest gotowy.

Przeczytaj: Kto ma szanse na statuetkę Oscara w 2022 roku? Znamy nominacje!

Diuna 2 scenariusz gotowy premiera
kadr z filmu Diuna/ reż. Denis Villeneuve

Diuna 2 – scenariusz, zdjęcia i… akcja!

Podkładką pod drugą część filmu będzie oczywiście druga część powieści Franka Herberta o tym samym tytule. Jak twierdzi Denis Villeneuve, obecnie czeka go jeszcze trudniejsza praca niż przy realizacji “jedynki”

Reżyser argumentuje to tym, że stoi przed zadaniem zadowolenia zarówno fanów książki, którzy przeważnie oczekują adaptacji bardzo zbliżonej do oryginału, a także nowo pozyskanych fanów filmu, spragnionych prawdziwego widowiska. Jak dodał Villeneuve, mimo że skrypt jest już gotowy, to w trakcie pracy na planie będzie się zmieniał – i to do finalnego montażu filmu.

Data premiery Diuny 2 wciąż jest nieznana, za to pojawiają się nowe wieści dotyczące obsady. Austin Butler prawdopodobnie wcieli się w Feyd-Rautha Harkonnena, natomiast Florence Pugh ma szansę zagrać księżniczkę Irulanę.

Diuna 2 jeszcze do niedawna była tylko wizją, obecnie coraz bliżej jej do rzeczywistości. Historia Paula Atrydy musi zostać opowiedziana do końca. W tej sprawie jest komentarz Denisa Villeneuve’a. Zobacz także Była dzieckiem, robiono z niej kobietę. Roxie Węgiel o seksualizacji w branży 20 najciekawszych pomysłów preorderowych od polskich raperów To studio odpowiada za twoje […]

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →