kadr z filmu „Diuna: Część druga”

Diuna: Część druga” jednak nie w tym roku. Wszystko przez strajk


25 sierpnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Oczekiwany przez fanów film Diuna: Część druga zadebiutuje na ekranach kin jednak w marcu 2024 roku, a nie pod koniec 2023 roku, jak zapowiadano od wielu miesięcy.

Nowa Diuna w przyszłym roku

Trwa największy strajk aktorów w Hollywood od lat 60. Aktorzy pierwszy raz od 63 lat strajkują ze scenarzystami w tym samym czasie – SAG-AFTRA 14 lipca sprzeciwiła się studiom filmowym i domaga się lepszych warunków pracy. Wśród postulatów znajduje się między innymi rozmowa o wyższych płacach, nierówności między zyskiem gigantów streamingu a twórcami, czy walka ze sztuczną inteligencją, wpływającą na pracę filmowców. Wciąż nie doszło do ugody. Sytuacja silnie wpływa na branżę filmową – wiele studiów wstrzymało produkcje filmów przez braki kadrowe, a także niemożliwa jest promocja tytułów. Właśnie z tego powodu przesunięto premierę filmu Diuna: Część druga w reżyserii Denisa Villeneuve’a.

Aktorzy Diuny biorą udział w trwającym strajku SAG-AFTRA i nie mogliby promować filmu, który miał mieć premierę w listopadzie tego roku. Niedługo powinni byli zacząć wywiadowy tour ze szczegółami produkcji, a także wychodzić na branżowe wydarzenia, czy konferencje. Tak się jednak nie stanie. Diuna: Część druga pojawi się na ekranach kin 15 marca 2024 roku. A przynajmniej taki jest stan na dziś.

materiały promocyjne

O czym opowie Diuna: Część druga?

Nadchodzi druga część Diuny na podstawie powieści Franka Herberta. W pierwszej części Paul Atryda (Timothée Chalamet) udaje się na niebezpieczną, pustynną planetę Arrakis, Diunę, w poszukiwaniu rzadkiej substancji. Płynny melanż to drogocenna materia, która wydłuża życie oraz umożliwia podróże międzygalaktyczne. Wybucha wojna o dostęp do jej cennych złóż, a w politycznych walkach ofiarami staje się rodzina Atrydy. Diuna: Część druga opowiada o przeznaczeniu Paula Atrydy i jego sojuszu z Fremanami, wśród których poznaje swoją miłość Chani (Zendaya). Ludność rozumie pustynne życie Arrakis jak nikt inny i uczy księcia swoich umiejętności. Chcą pomóc mu pomścić rodzinę.

W filmie u boku Chalameta i Zendayi zagrali m.in. Rebecca Ferguson jako Lady Jessica, Dave Bautista jako Glossu “Bestia” Rabban Harkonnen, Stellan Skarsgård jako baron Harkonenn, Josh Brolin jako Gurney Halleck, Javier Bardem jako Stilgar, Charlotte Rampling jako Wielebna Matka Gaius Helen Mohiam, Florence Pugh (Księżniczka Irulana Corrino), Austin Butler (Feyd-Rautha Harkonnen), Christopher Walken (Padyszach Imperator Szaddam IV) i Léa Seydoux (Lady Margot Fenring).

Oczekiwany przez fanów film Diuna: Część druga zadebiutuje na ekranach kin jednak w marcu 2024 roku, a nie pod koniec 2023 roku, jak zapowiadano od wielu miesięcy. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →