kadr z filmu „Diuna: Część druga”

Diuna: Część druga” z nowym zwiastunem. Chalamet, Zendaya i jeszcze więcej akcji


30 czerwca 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Kontynuacja wielkiego kinowego hitu na podstawie prozy Franka Herberta trafi do polskich kin 3 listopada. 

Duże oczekiwania

Diuna Denisa Villeneuve’a to film, który bez wątpienia i na wielu poziomach przyprawił nas o szybsze bicie serca. Najpierw z powodu wielokrotnie przekładanej premiery (w dużej mierze zawiniła tu pandemia), później dzięki swoim walorom artystycznym. Niewiele było chyba osób, którym adaptacja klasycznej powieści sci-fi by się nie spodobała – świetnie opowiedziana historia, plejada gwiazd na czele z Timothée Chalametem oraz efekty specjalne, w dużej mierze praktyczne, bez udziału CGI. Było co podziwiać i – co najlepsze – jeszcze będzie. Bo oto w tym roku nadchodzi druga część Diuny.

O czym opowie Diuna: Część druga?

W pierwszej części poznaliśy księcia Paula Atrydę (Timothée Chalamet), który udaje się na niebezpieczną, pustynną planetę Arrakis, zwaną Diuną, w poszukiwaniu rzadkiej substancji, dzięki której uratuje rodzinę i rodaków. Płynny melanż to materia, która wydłuża życie oraz umożliwia podróże międzygalaktyczne. Na planecie wybucha wojna o dostęp do jej cennych złóż. Diuna: Część druga opowiada natomiast o przeznaczeniu Paula Atrydy i jego sojuszu, który nawiązuje z Chani (Zendaya) i Fremanami, czyli wolną ludnością, która rozumie pustynną Arrakis, jak nikt inny. Wspólnie podejmą się walki z ludźmi, którzy zaatakowali rodzinę księcia. Bohater będzie musiał zdecydować, czy ważniejsza jest dla niego ukochana Chani, czy wyzwolenie narodu.

Diuna część druga nowy zwiastun
kadr z filmu „Diuna: Część druga”

Nowy, 3-minutowy zwiastun

Fabularne wątki zarysowane powyżej i atmosferę wielopoziomowego konfliktu możemy wyczuć już w najnowszym zwiastunie filmu Villeneuve’a, który właśnie się ukazał. Jeśli go obejrzycie, gwarantujemy, że jeszcze bardziej będziecie odliczać czas do listopadowej premiery (oby tym razem się nie przesunęła!). A może ten krótki, 3-minutowy powrót na planetę Arrakis zachęci was do ponownego obejrzenia „jedynki”? Film, który zarobił ponad 400 milionów dolarów i zdobył 6 Oscarów, dostępny jest np. w ramach abonamentu HBO Max i w licznych serwisach VOD.

Jeszcze więcej gwiazd w obsadzie

W Diunie: Części drugiej zagra obsada z pierwszej części – Timothée Chalamet jako Paul Atryda, Zendaya jako Chani, Rebecca Ferguson jako Lady Jessica, Dave Bautista jako Glossu „Bestia” Rabban Harkonnen, Stellan Skarsgård jako baron Harkonenn, Josh Brolin jako Gurney Halleck, Javier Bardem jako Stilgar i Charlotte Rampling jako Wielebna Matka Gaius Helen Mohiam. W filmie pojawią się również: Florence Pugh (Księżniczka Irulana Corrino), Austin Butler (Feyd-Rautha Harkonnen), Christopher Walken (Padyszach Imperator Szaddam IV) i Léa Seydoux (Lady Margot Fenring).

Diuna część druga nowy zwiastun
kadr z filmu „Diuna: Część druga”

Kontynuacja wielkiego kinowego hitu na podstawie prozy Franka Herberta trafi do polskich kin 3 listopada.  Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z RATM Duże oczekiwania Diuna Denisa Villeneuve’a to film, […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

 

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →