materiały promocyjne

Diuna: Część druga” w emocjonującym pierwszym zwiastunie


04 maja 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Timothée Chalamet i Zendaya ponownie wcielają się w bohaterów, którzy spełniają swoje przeznaczenie na pustynnej planecie Arrakis. Ukazał się właśnie pierwszy oficjalny zwiastun do filmu Diuna: Część druga.

Diuna: Część druga – o czym opowie?

Nadchodzi kontynuacja Diuny, filmu Denisa Villeneuve’a na podstawie powieści Franka Herberta. W pierwszej części poznajemy księcia Paula Atrydę (Timothée Chalamet), który udaje się na niebezpieczną, pustynną planetę Arrakis, Diunę, w poszukiwaniu rzadkiej substancji, dzięki której uratuje rodzinę i rodaków. Płynny melanż to materia, która wydłuża życie oraz umożliwia podróże międzygalaktyczne. Na planecie wybucha wojna o dostęp do jej cennych złóż.

Diuna: Część druga opowiada o przeznaczeniu Paula Atrydy i jego sojuszu, który nawiązuje z Chani (Zendaya) i Fremanami, czyli wolną ludnością, która rozumie pustynną Arrakis, jak nikt inny. Wspólnie podejmą się walki z ludźmi, którzy zaatakowali rodzinę księcia. Bohater będzie musiał zadecydować, czy ważniejsza jest dla niego ukochana Chani, czy wyzwolenie narodu.

Diuna 2 scenariusz gotowy premiera
kadr z filmu “Diuna”, reż. Denis Villeneuve

Pierwszy zwiastun i obsada drugiej części

Studio Warner Bros. wypuściło pierwszy oficjalny zwiastun filmu Diuna: Część druga.

W porównaniu do poprzedniego filmu, nowa Diuna będzie bardziej dynamiczna. Można ją nazwać pełnym akcji epickim filmem wojennym. To będzie spektakularne widowisko

zapowiadał reżyser filmu Denis Villeneuve.

W filmie zagra obsada z pierwszej części – Timothée Chalamet jako Paul Atryda, Zendaya jako Chani, Rebecca Ferguson jako Lady Jessica, Dave Bautista jako Glossu “Bestia” Rabban Harkonnen, Stellan Skarsgård jako baron Harkonenn, Josh Brolin jako Gurney Halleck, Javier Bardem jako Stilgar i Charlotte Rampling jako Wielebna Matka Gaius Helen Mohiam. W filmie pojawią się również: Florence Pugh (Księżniczka Irulana Corrino), Austin Butler (Feyd-Rautha Harkonnen), Christopher Walken (Padyszach Imperator Szaddam IV) i Léa Seydoux (Lady Margot Fenring).

Zdjęcia do produkcji zakończyły się w grudniu, a Diuna: Część druga ma trafić do kin na świecie i w Polsce już 3 listopada 2023 roku. Diuna ma na koncie sześć Oscarów i odniosła ogromny sukces kasowy, zdobywając ponad 400 milionów dochodu na całym świecie. Z pewnością druga część filmu będzie cieszyć się podobnym zainteresowaniem.

Timothée Chalamet i Zendaya ponownie wcielają się w bohaterów, którzy spełniają swoje przeznaczenie na pustynnej planecie Arrakis. Ukazał się właśnie pierwszy oficjalny zwiastun do filmu Diuna: Część druga. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →