fot. Warner Bros.

„Diuna 2”: zdjęcia do drugiej części produkcji zakończone. Timothée Chalamet wrzucił zdjęcie zza kulis


13 grudnia 2022

Podziel się newsem:

Diuna 2 jest już bliżej niż dalej. Zdjęcia do drugiej odsłony produkcji reżyserowanej przez Denisa Villeneuve’a zostały właśnie zakończone.

Powracamy na wielką pustynię

Od Budapesztu i Włoch po Abu Dhabi i Jordanię – zdjęcia do drugiej odsłony jednego z największych hitów ostatnich lat zostały właśnie zakończone. Wyczekiwanym przez fanów faktem podzielił się sam Timothée Chalamet, który w Diunie wciela się w Paula Atrydę. Aktor zrobił to za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.

Przeczytaj także: Diuna – recenzja ekranizacji w reżyserii Denisa Villeneuve’a

Diuna 2 scenariusz gotowy premiera
fot. kadr z filmu Diuna, reż. Denis Villeneuve

Diuna 2, której światowa premiera planowana jest pod koniec 2023 roku, pozwoli nam po raz kolejny zanurzyć się w pustynnym świecie. Do obsady dołączyła między innymi Florence Pugh, która wcieli się w rolę księżniczki Irulany. O współpracy z nią Chalamet opowiedział podczas niedawnego wywiadu z portalem „Variety”.

Florence jest naprawdę wyjątkowa. Jest niesamowitą aktorką i w Diunie też była niesamowita. Wniosła do odgrywanej przez siebie roli dużo powagi. Nie mogę uwierzyć w to, jakie mam szczęście w tak młodym wieku, występując także u boku Taylor Russell w Do ostatniej kości oraz Zendayi w Diunie. A na planie był też Austin Butler

– powiedział aktor.

Florence Pugh w drugiej części Diuny wcieli się w księżniczkę Irulanę, córkę Padyszacha Imperatora Szaddama IV, którego z kolei zagra Christopher Walken. Austin Butler odegra natomiast rolę Feyda-Rautha Harkonnena, bratanka Vladimira Harkonnena. Do obsady dołączyła też Léa Seydoux, która zagra Lady Margot. Ponownie zobaczymy też na ekranie aktorów z pierwszej części filmu – Rebekkę Ferguson, Javiera Bardema, Stellana Skarsgårda i Josha Brolina.

Drugi film będzie opowieścią o mitycznej podróży Paula Atrydy, sojuszu, który bohater nawiązuje z Chani i Fremenami oraz wojennej ścieżce, na którą wkracza, by wziąć odwet na spiskowcach, którzy zniszczyli jego rodzinę. Stając przed wyborem pomiędzy miłością swojego życia a losami wszechświata, zrobi wszystko, by zapobiec koszmarnej przyszłości, którą tylko on jest w stanie przewidzieć

– czytamy w opisie nadchodzącej drugiej odsłony Diuny.

Diuna 2 ma trafić do kin 3 listopada 2023 roku, dwa lata po premierze pierwszej części.

Diuna 2 jest już bliżej niż dalej. Zdjęcia do drugiej odsłony produkcji reżyserowanej przez Denisa Villeneuve’a zostały właśnie zakończone. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →