materiały prasowe

Diuna 2” nadchodzi. Zdjęcia ruszą jeszcze tego lata


16 lutego 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Denis Villeneuve wyjawił, kiedy ruszą zdjęcia do drugiej części Diuny. Reżyser zdradził również, na czym film skupi się bardziej.

Diuna ponownie zagości na wielkim ekranie

W wywiadzie dla Variety reżyser Diuny wyznał, że scenariusz do Diuna: Część Druga został ukończony. Nad filmem będzie pracować ta sama grupa osób, co przy pierwszej części, natomiast zdjęcia do filmu powinny ruszyć latem bieżącego roku. Według wstępnych założeń, sequel Diuny zadebiutuje w kinach w październiku 2023 roku.

Teraz pomaga nam to, że po raz pierwszy wracam do danego uniwersum. Pracuję więc z tą samą ekipą, wszyscy wiedzą co mają robić, wiemy jak to będzie wyglądać. Film będzie bardziej wymagający, ale wiemy, w jakim kierunku zmierzamy. A scenariusz jest już napisany. Czuję się więc pewnie.

– mówi reżyser.

Zobacz: Diuna – recenzja ekranizacji w reżyserii Denisa Villeneuve’a

To jednak nie koniec wieści dotyczących Dune: Part Two. Denis Villeneuve ujawnił, że w nadchodzącej produkcji będzie więcej miejsca dla wątku Harkonnenów. W jednej z wypowiedzi pojawiła się również kwestia przedstawienia nowych postaci.

Niektóre nowe postacie zostaną wprowadzone w drugiej części, a decyzja, którą podjąłem bardzo wcześnie była taka, że pierwsza część będzie bardziej o Paulu Atrydzie i Bene Gesserit, oraz jego doświadczeniach związanych z pierwszym kontaktem z inną kulturą.

Film zarobił setki milionów dolarów

Film w reżyserii Denis Villeneuve’a otrzymał aż dziesięć nominacji do tegorocznych Oscarów, które odbędą się w nocy z 27 na 28 marca. Zeszłoroczny hit będący ekranizacją książek Franka Herberta dalej można oglądać w kinach na całym świecie. Jak informuje portal Deadline, film zarobił już ponad czterysta milionów dolarów. W samych Niemczech dochód wyniósł ponad dwadzieścia dwa i pół miliona dolarów. W Europie największy wynik odnotowała Francja, przekazując Warner Bros. Pictures ponad trzydzieści dwa i pół miliona.

Nie moglibyśmy być bardziej dumni z ogromnego sukcesu finansowego i artystycznego filmu Diuna. Cieszymy się, że fani opowieści Franka Herberta, w mistrzowski sposób ożywionej przez Denisa Villeneuve’a, nadal będą mogli oglądać ten pięknie zrealizowany film na dużym ekranie.

– powiedział Jeff Goldstein.

Dune – oficjalny zwiastun

Denis Villeneuve wyjawił, kiedy ruszą zdjęcia do drugiej części Diuny. Reżyser zdradził również, na czym film skupi się bardziej. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Diuna ponownie […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →