kadr z filmu "Diuna"

Diuna” to hit, więc będzie kolejna część


25 października 2021

Podziel się newsem:

Diuna w zeszły piątek ukazała się w kinach w całej Polsce i zbiera doskonałe recenzje – zarówno krytyków, jak i laików, fanów estetyki science-fiction. Już wiadomo, że ekranizacja powieści Franka Herberta nie skończy się na tym jednym filmie. Czy za kamerą ponownie stanie Denis Villeneuve?

Diuna w swojej najlepszej odsłonie

Książka Franka Herberta to absolutny klasyk w dziedzinie literatury science-fiction. I do tej pory nie doczekał się dobrej, czy nawet rozsądnej ekranizacji. Kilku reżyserów podejmowało się oczywiście przeniesienia herbertowskiego świata na duży ekran, lecz do tej pory ich starania były raczej marne. Nawet David Lynch, którego absolutnie uwielbiam, nie podołał temu wyzwaniu. Kwestia budżetu czy możliwości technologicznych odgrywają w tych próbach olbrzymią rolę, więc kiedy w tym roku ukazała się Diuna w reżyserii Denisa Villeneuve’a, oczekiwania były ogromne.

A produkcja im sprostała i udowodniła, że szum i hype nakręcany umiejętnie wokół niej, nie był tylko kreatywnym marketingiem i żerowaniem na klasyce oraz głośnych nazwiskach. Tak samego Villeneuve’a (Blade Runner 2049, Labirynt), jak i Timothéego Chalameta oraz Zendayi, będącymi topowymi aktorami młodego pokolenia.

Przeczytaj: „Diuna” – recenzja ekranizacji w reżyserii Denisa Villeneuve’a

Diuna 2
kadr z filmu Diuna

Druga część? Powstanie szybciej niż wyczekiwana adaptacja

Fani mają wszelkie podstawy, by przypuszczać, że Diuna prędzej czy później doczeka się sequela. Najnowszy film Denisa Villeneuve’a obejmuje zaledwie połowę materiału źródłowego, a sam reżyser wyraził się entuzjastycznie o możliwości nakręceniu kontynuacji. Oficjalnej zgody jednak nie było, ale po sukcesie domniemanej pierwszej części, powstanie kolejnej to kwestia czasu. Szczególnie po komentarzu przedstawicielki WarnerMedia, Ann Sarnoff w rozmowie z portalem Deadline.

Czy będzie kolejna część „Diuny”? Jeśli obejrzeliście film i wiecie, jak się kończy, to raczej już znacie odpowiedź na to pytanie

– powiedziała Sarnoff.
Diuna 2
plakat filmu Diuna

Poza tą lakoniczną wypowiedzią CEO WarnerMedia Studios, nic nie zostało jeszcze potwierdzone. Ann Sarnoff nie powiedziała jednoznacznie „tak” – chociaż w ten sposób można zinterpretować jej słowa. Nie wiadomo, kiedy miałyby zacząć się zdjęcia do drugiej części Diuny, ani czy za kamerą ponownie stanąłby Denis Villeneuve.

Jak sądzicie – czy Diuna potrzebuje sequela? I czy chcielibyście w roli reżysera ponownie uświadczyć Denisa Villeneuve’a?

Diuna w zeszły piątek ukazała się w kinach w całej Polsce i zbiera doskonałe recenzje – zarówno krytyków, jak i laików, fanów estetyki science-fiction. Już wiadomo, że ekranizacja powieści Franka Herberta nie skończy się na tym jednym filmie. Czy za kamerą ponownie stanie Denis Villeneuve? Diuna w swojej najlepszej odsłonie Książka Franka Herberta to absolutny […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →