kadr ze zwiastuna filmu „Wonka” (2023)

Chalamet jako Willy Wonka. Zwiastun jest tak słodki, że aż mdli


12 lipca 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Wonka to prequel filmu Willy Wonka i fabryka czekolady z 1971 roku. Timothée Chalamet gra stale podekscytowanego, przeżywającego wiele przygód bohatera. Wiele osób punktuje, że odświeżenie klasycznej historii zapowiada się po pierwszym zwiastunie bardzo sztucznie.

Wonka z oficjalnym zwiastunem

Filmowego Willy’ego Wonkę utożsamiamy już z Gene’em Wilderem (Willy Wonka i fabryka czekolady) i Johnnym Deppem (Charlie i fabryka czekolady), a teraz czas na ożywienie postaci ekscentrycznego producenta czekolady przez Timothéego Chalameta. Nadchodzi film muzyczny Wonka, który ma być prequelem filmu z 1971 roku. W obsadzie znajdą się również: Sally Hawkins jako matka Willy’ego Wonki, Hugh Grant jako Oompa-Loompa, czy Rowan Atkinson jako ksiądz, a także między innymi Olivia Colman.

Fabuła skupi się na tytułowym Willym Wonce i jego historii sprzed otwarcia słynnej Fabryki Czekolady. W pierwszym zwiastunie widzimy przygodowe życie bohatera, który napotyka na swojej drodze ludzi, inspirujących go w kierunku czekoladowej pasji.

Pierwszy zwiastun, pierwsze rozczarowania

Po takich filmach jak Tamte dni, tamte noce, Mój piękny syn, czy Diuna, Chalamet zyskał grono fanek i fanów, którzy nie mogą doczekać się kolejnych produkcji z aktorem. Informacja o tym, że wcieli się w rolę kultowego wynalazcy, ucieszyła kinomanów. Na dodatek reżyser zapowiadał, że aktor ma w filmie śpiewać i tańczyć, a cały film ma charakter muzyczny.

fot. Warner Bros.

Reakcje na pierwsze zajawki są jednak sceptyczne. Wiele fanów porównuje Timothéego do jego poprzedników i niestety uważa, że młody aktor wypada jak na razie gorzej. Wonka powinien dostać jeszcze szansę! Trudno oczekiwać, że będzie to taka sama rola, a film z pewnością nie będzie drugim, pstrokatym i ekscentrycznym dziełem Tima Burtona. Zwiastun jest słodki – w kontekście gry aktorskiej, ale również rysu fabularnego – jak wata cukrowa. Nowym Willym z pewnością zainteresują się dzieciaki. Film zadebiutuje na ekranach kin jeszcze w grudniu.

Wonka to prequel filmu Willy Wonka i fabryka czekolady z 1971 roku. Timothée Chalamet gra stale podekscytowanego, przeżywającego wiele przygód bohatera. Wiele osób punktuje, że odświeżenie klasycznej historii zapowiada się po pierwszym zwiastunie bardzo sztucznie. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →