materiały prasowe

Kto ma szanse na statuetkę Oscara w 2022 roku? Znamy nominacje!

Obserwuj nas na instagramie:

Aktorzy Tracee Ellis Ross oraz Leslie Jordan poprowadzili właśnie oficjalną konferencję, podczas której poznaliśmy nominowanych do tegorocznych Oscarów.

Oscary – kiedy odbędzie się 94. gala wręczenia najważniejszych nagród filmowych?

Przed nami już 94. gala wręczenia najbardziej prestiżowych nagród przemysłu filmowego na całym świecie – Oscarów. Tegoroczna ceremonia odbędzie się w nocy z niedzieli 27 na poniedziałek 28 marca i rozpocznie się o godzinie 2:00 czasu polskiego. A kto ma szansę zdobyć tegoroczne statuetki? No właśnie…

Zobacz również: Oscary 2022. Który z czterech filmów będzie polskim kandydatem do prestiżowej nagrody?

Tego dowiemy się już za chwilę, bowiem właśnie dzisiaj odbywa się oficjalna konferencja, podczas której poznamy nominowanych do tegorocznych statuetek. Oto filmy i ich twórcy, którzy już za miesiąc powalczą o najważniejsze nagrody na świecie!

Oscary 2022 nominacje
materiały prasowe

Oscary 2022 – nominowani

Najlepsza aktorka drugoplanowa

  • Aessie Buckley (The Lost Daughter/Córka)
  • Ariana DeBose (West Side Story)
  • Judi Dench (Belfast)
  • Kirsten Dunst (The Power of the Dog/Psie Pazury)
  • Aunjanue Ellis (King Richard: Zwycięska Rodzina)

Najlepszy aktor drugoplanowy

  • Ciaran Hinds (Belfast)
  • Troy Kotsur (CODA)
  • Jesse Plemons (The Power of the Dog/Psie Pazury)
  • J.K. Simmons (Being the Ricardos)
  • Kodi Smit-McPhee (The Power of the Dog/Psie Pazury)

Najlepszy dźwięk

  • Belfast
  • Dune/Diuna
  • No Time To Die/Nie czas umierać
  • The Power of the Dog/Psie Pazury
  • West Side Story

Najlepszy montaż

  • Don’t Look Up/Nie patrz w górę
  • Dune/Diuna
  • King Richard: Zwycięska Rodzina
  • The Power of the Dog/Psie Pazury
  • tick, tick… BOOM!

Najlepsza piosenka

  • Be Alive (King Richards: Zwycięska Rodzina)
  • Dos Oruguitas (Nasze Magiczne Encanto)
  • Down To Joy (Belfast)
  • No Time To Die (No Time To Die/Nie czas umierać)
  • Somehow You Do (Four Good Days)

Najlepsze zdjęcia

  • Greig Fraser (Dune/Diuna)
  • Dan Laustsen (Nightmare Alley/Zaułek koszmarów)
  • Ari Wegner (The Power of the Dog/Psie Pazury)
  • Bruno Delbonnel (The Tragedy of Macbeth/Tagedia Makbeta)
  • Janusz Kaminski (West Side Story)

Najlepsza aktorka pierwszoplanowa

  • Jessica Chastain (The Eyes of Tammy Faye/Oczy Tammy Faye)
  • Olivia Colman (The Lost Daughter/Córka)
  • Penelope Cruz (Parallel Mothers/Matki równoległe)
  • Nicole Kidman (Being the Richardos)
  • Kristen Stewart (Spencer)

Najlepszy aktor pierwszoplanowy

  • Javier Bardem (Being the Ricardos)
  • Benedict Cumberbatch (The Power of the Dog/Psie Pazury)
  • Andrew Garfield (tick, tick… BOOM!)
  • Will Smith (King Richard: Zwycięska Rodzina)
  • Denzel Washington (The Tragedy of Macbeth/Tragedia Makbeta)

Najlepszy film

  • Belfast
  • CODA
  • Don’t Look Up/Nie patrz w górę
  • Drive My Car
  • Dune/Diuna
  • King Richard: Zwycięska Rodzina
  • Licorice Pizza
  • Nightmare Alley/Zaułek koszmarów
  • The Power of the Dog/Psie Pazury
  • West Side Story

Najlepszy reżyser

  • Kenneth Branagh (Belfast)
  • Ryusuke Hamaguchi (Drive My Car)
  • Paul Thomas Anderson (Licorice Pizza)
  • Jane Campion (The Power of the Dog/Psie Pazury)
  • Steven Spielberg (West Side Story)

Najlepszy długometrażowy film animowany

  • Nasze Magiczne Encanto
  • Flee/Przeżyć
  • Luca
  • The Mitchells vs. the Machines/Mitchellowie kontra maszyny
  • Raya and the Last Dragon/Raya i ostatni smok

Najlepszy scenariusz oryginalny

  • Belfast
  • Don’t Look Up/Nie patrz w górę
  • King Richard: Zwycięska Rodzina
  • Licorice Pizza
  • The Worst Person in the World/Najgorszy człowiek na świecie

Najlepszy scenariusz adaptowany

  • CODA
  • Drive My Car
  • Dune/Diuna
  • The Lost Daughter/Córka
  • The Power of the Dog/Psie Pazury

Najlepszy film nieanglojęzyczny

  • Drive My Car (Japonia)
  • Flee/Przeżyć (Dania)
  • The Hand of God/To była ręka Boga (Włochy)
  • Lunana: A Yak in the Classroom (Bhutan)
  • The Worst Person in the World/Najgorszy człowiek na świecie (Norwegia)

Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny

  • Ascension
  • Attica
  • Flee/Przeżyć
  • Summer of Soul (…or, When the Revolution Could Not Be Televised)
  • Writing With Fire

Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny

  • Audible
  • Lead Me Home
  • The Queen of Basketball
  • Three Songs for Benazir
  • When We Were Bullies

Najlepszy krótkometrażowy film aktorski

  • Ala Kachuu – Take and Run
  • The Dress/Sukienka
  • The Long Goodbye
  • On My Mind
  • Please Hold

Najlepszy krótkometrażowy film animowany

  • Affairs of the Art
  • Bestia
  • Boxballet
  • Robin Robin
  • The Windshield Wiper

Najlepsza scenografia i dekoracja wnętrz

  • Dune/Diuna
  • Nightmare Alley/Zauek koszmarów
  • The Power of the Dog/Psie Pazury
  • The Tragedy of Macbeth/Tagedia Makbeta)
  • West Side Story

Najlepsza charakteryzacja

  • Coming 2 America
  • Cruella
  • Dune/Diuna
  • The Eyes of Tammy Faye/Oczy Tammy Faye
  • House of Gucci/Dom Gucci

Najlepsze kostiumy

  • Cruella
  • Cyrano
  • Dune/Diuna
  • Nightmare Alley/Zaułek koszmarów
  • West Side Story

Najlepsze efekty specjalne

  • Dune
  • Free Guy
  • No Time To Die/Nie czas umierać
  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings/Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni
  • Spider-Man: No Way Home/Spider-Man: Bez drogi do domu

Najlepsza muzyka

  • Don’t Look Up/Nie patrz w górę
  • Dune/Diuna
  • Nasze Magiczne Encanto
  • Parallel Mothers/Matki równoległe
  • The Power of the Dog/Psie Pazury

Aktorzy Tracee Ellis Ross oraz Leslie Jordan poprowadzili właśnie oficjalną konferencję, podczas której poznaliśmy nominowanych do tegorocznych Oscarów. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z RATM Oscary – kiedy odbędzie […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →