kadr z filmu „Gwiezdne wojny: część IV – Nowa nadzieja”

Disney zaprojektował realistyczny miecz świetlny. Fani piali z zachwytu


13 marca 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Prezes działu Disneya, odpowiedzialnego za parki rozrywki, pokazał wyjątkowy, bardzo realistyczny miecz świetlny z uniwersum Gwiezdnych wojen. Niebieskie ostrze robi wrażenie.

Miecz świetlny jak z filmu. Disney zaprezentował urządzenie

Disney Parks, Experiences and Products to oddział The Walt Disney Company, który zajmuje się przede wszystkim zarządzaniem parkami rozrywki firmy. Jego prezes, Josh D’Amaro, w ostatni weekend brał udział w konferencji podczas festiwalu SXSW – wydarzenie zaprasza twórców związanych z branżą kreatywną, technologiczną, filmową.

Podczas prezentacji na evencie opowiedział o storytellingu w parkach rozrywki, przedstawił jednego z nowych robotów Smart Hulka i zaskoczył uczestników konferencji jednym z nowych urządzeń. W pewnym momencie wyciągnął rękojeść miecza świetlnego. Gdy go włączył, niebieska wiązka światła wysunęła się w tak realistyczny sposób, którego dotychczas nie udało się osiągnąć. Na sali było słychać wielkie zdumienie i natychmiastową salwę oklasków.

Nadal nie mogę uwierzyć, że ta rzecz naprawdę istnieje – ale tak jest. Mam najfajniejszą pracę na świecie. Właśnie trzymam miecz świetlny!

– powiedział D’Amaro.

Nie dość, że wygląd miecza łudząco przypomina filmowy rekwizyt, produkt wydaje również dokładnie takie dźwięki, jakie mogliśmy słyszeć w Gwiezdnych wojnach.

Pracownik Disneya zdradził, że imponujący miecz świetlny jest częścią Galactic Starcruiser w parku Walt Disney World. Zaprosił również na scenę współpracowniczkę, z którą odegrał scenę przy użyciu mieczy świetlnych. „To nie był łatwy projekt, ale praca była tego warta. Jak widzicie, to wygląda jakbyście byli w filmie” – mówiła ze sceny. „To magiczny moment”.

Czy miecz działa?

Jak pisze „Parade”, twórca oprogramowania urządzenia, Ben Ridout, wytłumaczył, w jaki sposób działa miecz świetlny, o którym mówiło się już od kilku lat:

„Czy Disney wynalazł prawdziwy, działający miecz świetlny? Tak, zrobił to. Nie stopi metalowych drzwi, ani nie odetnie dłoni, ale ma podświetlane ostrze, które wysuwa się i chowa za naciśnięciem przycisku” – napisał. Zaprezentował również animację, która pokazuje, w jaki sposób porusza się specjalne „ostrze”. Robi wrażenie! Jeśli miecz świetlny będzie dostępny w sprzedaży, z pewnością będzie prawdziwą gratką dla fanów Gwiezdnych wojen.

Prezes działu Disneya, odpowiedzialnego za parki rozrywki, pokazał wyjątkowy, bardzo realistyczny miecz świetlny z uniwersum Gwiezdnych wojen. Niebieskie ostrze robi wrażenie. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Miecz świetlny jak […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →