kadr z „Gwiezdnych Wojen"

Ewan McGregor był przekonany, że nie pasuje do “Gwiezdnych Wojen”


31 sierpnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Czy jedna rola może wpłynąć na udział w zupełnie innej produkcji? Tak sądził Ewan McGregor. Aktor był pewny, że nie trafi do obsady Gwiezdnych Wojen.

Ewan McGregor wątpił w angaż do Gwiezdnych Wojen

Jakiś czas temu Ewan McGregor gościł w podcaście zatytułowanym Smartless. W trakcie rozmowy gospodarze pochylili się nad działalnością aktora w latach dziewięćdziesiątych. Nie mogło więc zabraknąć wątków Gwiezdnych Wojen. Szkot myślał, że po roli w ekranizacji Trainspotting z 1996 roku nie otrzyma on angażu w uniwersum George’a Lucasa. Jak dobrze wiemy, McGregor zadebiutował w świecie Star Wars w 1999.

Zobacz: Gwiezdne Wojny: Saga Skywalkerów z najlepszym wynikiem sprzedażowym wśród gier LEGO na konsole

Musiałem to gruntownie przemyśleć, ponieważ zaproszenie [do Gwiezdnych Wojen – przyp. red.] przyszło zaraz po okresie Trainspottingu. To był czas, kiedy byłem pełny wiary w siebie. Myślałem wtedy mniej więcej w ten sposób: “Jestem aktorem Danny’ego Boyle’a. Jestem piep*zonym miejskim grungem. Jestem zespołem Oasis brytyjskiego przemysłu filmowego! Potem pojawiły się Gwiezdne Wojny i poczułem zwątpienie: “Nie wiem, czy chcę to robić. To nie ja”.

Byłem bardzo zainteresowany byciem tym rodzajem antybohatera. Czułem się jak brytyjski aktor indie. Czułem, że to mnie definiuje. W tym czasie byłem już tak przywiązany do tego pomysłu z czasów dzieciństwa. Możliwość wcielenia się w tę postać i zagrania młodszego Aleca Guinnessa była niesamowita

– wyznał McGregor.
ewan mcgregor obi-wan kenobi gwiezdne wojny
Ewan McGregor jako Obi-Wan Kenobi, materiały prasowe

Obawy aktora okazały się nietrafione. Odkąd pod koniec XX wieku znany jest m.in. z roli Obi-Wan Kenobiego, jego postać uznawana jest za kultową. W tym roku Ewan McGregor wrócił do uniwersum Gwiezdnych Wojen za sprawą solowego serialu. Pierwszy sezon składa się z sześciu epizodów. Disney zapowiedział także dokument Obi-Wan Kenobi: A Jedi’s Return, który ukaże się 8 września z okazji Disney+ Day.

Obi-Wan Kenobi: A Jedi’s Return – oficjalny zwiastun

Czy jedna rola może wpłynąć na udział w zupełnie innej produkcji? Tak sądził Ewan McGregor. Aktor był pewny, że nie trafi do obsady Gwiezdnych Wojen. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →