„Gwiezdne wojny” prywatnie i od kuchni. Powstaje dokument o George’u Lucasie


21 września 2021

Podziel się newsem:

Twórca Gwiezdnych wojen – George Lucas – oraz stworzona przez niego firma Industrial Light & Magic otrzymają sześcioodcinkowy serial dokumentalny.

Dawno, dawno temu w odległej Kalifornii

Czym byłyby dzisiaj filmy science fiction, gdyby nie George Lucas i jego Gwiezdne wojny? Nie trzeba podkreślać, jak wielki sukces i ilu fanów na całym świecie ma dzisiaj ta marka. Amerykański reżyser i scenarzysta jest także założycielem wytwórni filmowej Lucasfilm, a także Industrial Light & Magic, zajmującej się efektami specjalnymi w filmach. Długo by wymieniać dokonania filmowe IL&M, ale wśród nich są chociażby serie Terminator, Harry Potter, Transformers, Gwiezdne wojny i wiele pojedynczych filmów, między innymi Avatar.

Postać George’a Lucasa jest rzecz jasna utożsamiana z Gwiezdnymi wojnami, jednak nie można także zapomnieć o innej serii popularnych filmów przygodowych, a mowa tu o Indiana Jonesie. To właśnie Lucas jest twórcą nie tylko postaci słynnego archeologa odgrywanego przez Harrisona Forda, ale również całej serii o przygodach Indy’ego. Ojciec Gwiezdnych wojen ściśle współpracował ze Stevenem Spielbergiem przy każdym z filmów o Jonesie.

Po sprzedaży Disneyowi Lucasfilmu w 2012, reżyser usunął się w cień, pełniąc w filmach raczej rolę producenta wykonawczego. George Lucas miał także niewielki udział przy serialu Mandalorianin, a także przy premierowym odcinku ostatniego sezonu Gry o tron. Teraz w przygotowaniach jest sześcioodcinkowy dokument o Industrial Light & Magic oraz o karierze Lucasa.

„Gwiezdne wojny” prywatnie i od kuchni. Powstaje dokument o George'u Lucasie
George Lucas na planie serialu Gra o tron

Gwiezdne wojny okiem twórców

Informacjami tymi podzielił się kompozytor, James Newton Howard, który w podcaście Score zdradził, że właśnie skończył przygotowywać ścieżkę dźwiękową do dokumentu. Howard skomponował soundtracki do takich filmów jak Pretty Woman, Ścigany, Mroczny Rycerz (do spółki z Hansem Zimmerem), Szósty zmysł, Krwawy diament czy Igrzyska śmierci.

Twórcą minidokumentu jest Lawrence Kasdan – scenarzysta, reżyser i wieloletni współpracownik Lucasa. Kasdan jest autorem scenariusza chociażby do filmów Gwiezdne wojny: Imperium kontratakuje oraz Powrót Jedi. Nie wiadomo póki co kiedy i gdzie pojawi się seria, jednak najprawdopodobniej będzie to platforma Disney+, która jest teraz domem Gwiezdnych wojen.

Twórca Gwiezdnych wojen – George Lucas – oraz stworzona przez niego firma Industrial Light & Magic otrzymają sześcioodcinkowy serial dokumentalny. Dawno, dawno temu w odległej Kalifornii Czym byłyby dzisiaj filmy science fiction, gdyby nie George Lucas i jego Gwiezdne wojny? Nie trzeba podkreślać, jak wielki sukces i ilu fanów na całym świecie ma dzisiaj ta […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →