Powrót do korzeni? Young Igi eksperymentuje z brzmieniem w najnowszym singlu!


16 września 2020

Podziel się newsem:

Young Igi nie przestaje zaskakiwać. W najnowszym singlu zrywa z dotychczasowym brzmieniem i rozpoczyna nowy rozdział w swojej karierze muzycznej.

(R)ewolucja Young Igiego

Neandertalczyk to utwór, w którym Young Igi grubą kreską oddziela to, co było i zaczyna nowy etap w swojej karierze. Potwierdzeniem tego może być bardziej surowy, a momentami lekko prymitywnie brzmiący bit, któremu jednak nie brakuje mocno eksperymentalnego i nowoczesnego sznytu.

Bit wyprodukowany przez PSR’a, a także nawijka Igiego pomimo wspomnianego prymitywizmu brzmią jednak bardzo świeżo, co zdaje się potwierdzać wartość, którą raper chce przekazać swojemu słuchaczowi.

Young Igi – Neandertalczyk

Young Igi poprzez Neandertalczyka przedstawia słuchaczowi swoją muzyczną ewolucję. Jak przeczytamy w opisie, proces ewolucji nikomu z nas nie jest obcy, bowiem jest to nieodłączny element naszego życia. Ponadto, ewolucja to także synonim rozwoju i dojrzałości, które w muzyce są potrzebny niczym tlen. Utworowi towarzyszy także świetna animacja wykonana przez lis kulę i Przemka Piekarskiego.

Young Igi - Neandertalczyk
Young Igi – Neandertalczyk – okładka singla

Czy to może oznaczać, że nie usłyszymy już Igiego na trapowych bitach? Na pewno nie jest to ostateczne zerwanie z takim brzmieniem, jednak wydaje mi się, że w przyszłych numerach dostaniemy nieco dojrzalsze i śmielsze numery od reprezentanta Def Jamu.

Nowa płyta w drodze

Neandertalczyk jest zapowiedzią nowego albumu od Young Igiego. Raper pracował nad wydawnictwem na przełomie ostatnich miesięcy. Miał na to mnóstwo czasu, ponieważ musiał odbyć kwarantannę ze względu na wykrycie u niego koronawirusa. Jak sam przyznał taka sytuacja miała też swoje plusy. Dzięki temu raper mógł skupić się w pełni na procesie twórczym i nagrywaniu muzyki w domowym studio.

Na ten moment nie znamy jeszcze tytułu, a także daty premiery nowego krążka. Jednakże poprzednie wydawnictwo rapera – Skan Myśli, możecie w dalszym ciągu zamówić ze strony defjam.pl.

Young Igi – Skan Myśli – odsłuch albumu

Young Igi nie przestaje zaskakiwać. W najnowszym singlu zrywa z dotychczasowym brzmieniem i rozpoczyna nowy rozdział w swojej karierze muzycznej. (R)ewolucja Young Igiego Neandertalczyk to utwór, w którym Young Igi grubą kreską oddziela to, co było i zaczyna nowy etap w swojej karierze. Potwierdzeniem tego może być bardziej surowy, a momentami lekko prymitywnie brzmiący bit, […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.