fot. materiały prasowe

Portal IMDb wybrał najpopularniejsze filmy 2022 roku. Pierwsza piątka pozostawia wiele do życzenia


14 grudnia 2022

Podziel się newsem:

IMDb domyka nam ostatnie kinematograficzne 365 dni. Oto najpopularniejsze filmy 2022 roku według filmowego portalu.

Portal IMDb wybiera

Portal IMDb (Internet Movie Database) to największa na świecie internetowa baza danych nt. filmów i seriali, która nie raz ratowała kinomaniaków w potrzebie. To właśnie tam można znaleźć wszelkie potrzebne informacje – od tych związanych z aktorami i aktorkami, przez szczegóły dotyczące produkcji, po… czas trwania filmów (a to często bardzo ważna informacja). IMDb słynie też ze swoich rankingów najpopularniejszych filmów. Na stronie właśnie pojawiło się takie zestawienie, które podsumowuje rok 2022. Oprócz mocno nagłośnionych blockbusterów na liście pojawiają się też naprawdę ciekawe tytuły, o których nie zawsze było głośno. Niektóre nie miały jeszcze także polskiej premiery.

Spośród filmów wypuszczonych w 2022 roku to właśnie te tytuły są najpopularniejszymi wśród użytkowników IMDb. Nasz ranking filmowy opieramy na aktualizowanych co tydzień danych, które biorą pod uwagę oceny, a także liczbę odsłon naszych użytkowników

– czytamy na portalu IMDb.

Przeczytaj także: „Diuna 2”: zdjęcia do drugiej części produkcji zakończone. Timothée Chalamet wrzucił zdjęcie zza kulis

Doctor Strange
fot. Marvel

Oto najpopularniejsze filmy 2022 roku:

Na podsumowującej 2022 rok liście, poza pierwszą 10, znalazły się takie produkcje jak: Czarny telefon, Blondynka, Morbius, Krzyk, Avatar: Istota wody, Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a, Nie martw się, kochanie, Jurassic World Dominion, Projekt Adam, Uncharted, Predator: Prey, Black Adam, Nie!, Elvis i Bullet Train. Z pewnością dziwi tak niskie miejsce dla filmu reżyserowanego przez Jamesa Camerona, a także wyszczególnienie produkcji Black Adam i Morbius, które niestety nie spotkały się z ciepłym odbiorem przez fanów, a także krytyków. Wstrzymajmy się jednak z ocenami, ponieważ prawdziwe kwiatki dopiero nadchodzą:

Najpopularniejsze filmy 2022 roku według IMDb: 10. miejsce – X

Dopracowana wizualnie produkcja, która pomysłem zgrabnie zahaczała o kino grozy starej szkoły, a tematycznie nawiązywała do kina dla dorosłych lat 70. Wypełniona motywami przeróżnych dzieł propozycja wymagała jednak… filmowej wiedzy, by móc w pełni czerpać z niej przyjemność. Niemniej jednak slasher wyreżyserowany przez Ti Westa wprowadził do świata horrorów pewnego rodzaju świeżość, która w pełni wykorzystała interpretowane stylistyki.

Najlepsze filmy 2022 roku
fot. materiały prasowe

Najpopularniejsze filmy 2022 roku według IMDb: 9. miejsce – Śmierć na Nilu

Produkcja, po nakręceniu której na zasłużone wakacje powinna udać się Emma Mackey. Aktorka z tej wątpliwej jakościowo i mocno niedopracowanego filmu wycisnęła bowiem wszystkie soki. Film wyreżyserowany przez Kennetha Branagha dodatkowo był mocno rozwleczony w czasie. Trzeba mu jednak oddać, że z nie potraktował powieści Agathy Christie po macoszemu i tchnął w nią nowe, nieznane do tej pory życie.

Najlepsze filmy 2022 roku
fot. materiały prasowe

Najpopularniejsze filmy 2022 roku według IMDb: 8. miejsce – Wszystko wszędzie naraz

Największym jak dotąd hit kasowy studia A24, który pozwolił mu zarobić 103 miliony dolarów na całym świecie. Przedstawione w nim multiwersum zabrało nas na wędrówkę smaczną niczym najlepiej przygotowany bajgiel (jeden z bohaterów produkcji). Film wyreżyserowany przez duet Daniels (złożony z Daniela Kwana i Daniela Scheinerta) udowodnił nam, że pomysł, odwaga i wysmakowany zmysł estetyczny to klucze do niebotycznego sukcesu. Potrzebna jest też odrobina szaleństwa.

Najlepsze filmy 2022 roku
fot. materiały prasowe

Najpopularniejsze filmy 2022 roku według IMDb: 7. miejsce – Gray Man

Szybka, sprawna i wykorzystująca najrozmaitsze technologie produkcja Netfliksa to thriller akcji w najczystszej postaci. Film, mimo kilku słabych momentów (szczególnie tych, kiedy kosztem wymyślnych efektów spada tempo akcji), jest produkcją wartą zobaczenia. Za jej reżyserię odpowiadają bracia Russo.

Najlepsze filmy 2022 roku
fot. materiały prasowe

Najpopularniejsze filmy 2022 roku według IMDb: 6. miejsce – Wiking

Widowiskowa produkcja ociekająca akcją, która jednak gdzieś po drodze zgubiła serce. Robert Eggers przyzwyczaił nas bowiem do nadawania swoim dziełom pewnego rodzaju głębi, zmuszającej do myślenia i pozwalającej zawiesić oko. Niemniej jednak Alexander Skarsgård w roli księcia wikingów, a także Anya Taylor-Joy wcielająca się w Olgę z Brzozowego Lasu przyciągają nas do siebie aktorskim magnetyzmem, który nie pozwala umieścić produkcji w szufladzie filmowych zawodów.

Najlepsze filmy 2022 roku
fot. materiały prasowe

Najpopularniejsze filmy 2022 roku według IMDb: 5. miejsce – Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu

Produkcja, która zarobiła 770 milionów dolarów na całym świecie, ale nie sprawia wrażenia, żeby twórcy się przy niej narobili. Oddający hołd Chadwickowi Bosemanowi film tak naprawdę jest ciągnącym się w nieskończoność tasiemcem opatrzonym niesamowitą muzyką. Tak wysokie miejsce dla zamykającego czwartą fazę Marvel Cinematic Universe projektu jest niewątpliwie zastanawiające.

Najlepsze filmy 2022 roku
fot. materiały prasowe

Najpopularniejsze filmy 2022 roku według IMDb: 4. miejsce – Top Gun: Maverick

Intrygujący (sceny w powietrzu) i zarazem nużący (te na ziemi) film wyreżyserowany przez Josepha Kosinskiego to jeden z najbardziej kasowych projektów 2022 roku. Produkcja zarobiła na świecie prawie 1,5 miliarda dolarów, równocześnie udowadniając wielu niedowiarkom, że widzowie nadal kochają Toma Cruise’a.

Najlepsze filmy 2022 roku
fot. materiały prasowe

Najpopularniejsze filmy 2022 roku według IMDb: 3 miejsce – Thor: Miłość i grom

Film okrzyknięty przez wielu produkcją klasy B. Kolorowy, kiczowaty i budzący lekkie poirytowanie projekt studia Marvel Cinematic Universe to dla wielu zderzenie się ze ścianą. Dokąd to wszystko zmierza? – takie pytanie z pewnością pojawiło się w głowach wielu osób po premierze i wydaje się ono nie milknąć. Miejmy więc nadzieję, że Chris Hemsworth powróci w przyszłości, by odkupić swoje winy.

Najlepsze filmy 2022 roku
fot. materiały prasowe

Najpopularniejsze filmy 2022 roku według IMDb: 2 miejsce – Doktor Strange w multiwersum obłędu

Opowieść o multiwersum bez… multiwersum. Mimo najlepszego globalnego wyniku kasowego Marvela w 2022 roku superbohaterski sequel był dla wielu rozczarowujący. Produkcji nie pomógł ani powracający do franczyzy Sam Raimi, który swoimi pomysłami i wykonaniem wprowadził do świata MCU nowatorskie rozwiązania, ani Elizabeth Olsen (aka Scarlet Witch), która swoją rolę czarnego charakteru wyniosła na wyżyny aktorskiego talentu. Filmu nie uratował też Benedict Cumberbatch, który starał się jak mógł, by nadać historii Dr. Stephena Stranga umykającego po drodze sensu.

Najlepsze filmy 2022 roku
fot. materiały prasowe

Najpopularniejsze filmy 2022 roku według IMDb: 1 miejsce – Batman

Mimo zauważalnej momentami statyczności rola Roberta Pattinsona wcielającego się w Batmana to jedno z najprzyjemniejszych widowisk tego roku. Powracający do korzeni franczyzy mroczny thriller detektywistyczny to pokaz talentu wielu gwiazd. W produkcji reżyserowanej przez Matta Reevesa wzięli bowiem udział: Robert Pattinson, Zoë Kravitz, Paul Dano i Colin Farrell, którzy skąpanemu w ciemności Gotham nadali przyciągającą uwagę widza głębie. Pod doskonałością tego tytułu możemy się podpisać obiema rękami i nogami.

Najlepsze filmy 2022 roku
fot. materiały prasowe

IMDb domyka nam ostatnie kinematograficzne 365 dni. Oto najpopularniejsze filmy 2022 roku według filmowego portalu. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił Portal IMDb wybiera Portal […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →