Polskie festiwale nominowane do prestiżowych nagród European Festival Awards


13 listopada 2019

Podziel się newsem:

Wystartowała kolejna edycja European Festival Awards. Wśród nominowanych znalazło się sporo polskich festiwali. Sprawdźcie na co i gdzie zagłosować!

Czym jest European Festival Awards?

European Festival Awards to coroczny, prestiżowy plebiscyt, który po raz pierwszy odbył się w 2010 roku. Z terenu całej Europy ma on wyłonić najlepsze imprezy minionego sezonu festiwalowego, a wiemy, że tych nie brakuje, a nawet z roku na rok przybywa. Coraz więcej z nich oferuje również naprawdę ciekawe line-upy, atrakcje towarzyszące i oryginalną atmosferę.

european festival awards

European Festival Awards – na jakie kategorie można zagłosować?

W tym roku European Festival Awards wystartował ponownie, a zwycięzców w najważniejszych kategoriach jak zawsze typują sami festiwalowicze. Fani mogą wybierać najlepsze imprezy w kategoriach:

  • Best Major Festival (dzienna frekwencja ponad 40 000 osób)
  • Best Medium-Sized Festival (dzienna frekwencja między 10 000 a 40 000 osób)
  • Best Small Festival (dzienna frekwencja poniżej 10 000 osób)
  • Best New Festival
  • Best Indoor Festival
  • Best Line-Up
  • Newcomer of the Year

Polskie festiwale nominowane do European Festival Awards 2019

W tym roku, wśród nominacji znalazło się wiele propozycji z Polski. Oto one!

European Festival Awards: Best Major Festival

W szranki do walki o miano Najlepszego Dużego Festiwalu, z takimi przeciwnikami jak Colours of Ostrava, Lolapalooza Berlin, Sziget Festival czy chociażby Rock Werchter staną Open’er Festival oraz Pol’and’Rock.

european festival awards

European Festival Awards: Best Medium-Sized Festival

O tytuł Najlepszego Średnich-Rozmiarów Festiwalu w Europie, z Melt Festival, czy Phoda Festival zmierzą się aż czterej reprezentanci Polski: OFF Festival, Orange Warsaw Festival, Kraków Live Festival i Mystic Festival.

european festival awards

European Festival Awards: Best Small Festival

W kategorii Najlepszy Mały Festiwal, z licznym gronem przeciwników powalczy Tauron Nowa Muzyka Katowice, który w tej kategorii zwyciężał już trzykrotnie w 2010, 2012 i 2014 roku.

european festival awards

European Festival Awards: Best New Festival

O miano Najlepszego Nowego Festiwalu na mapie Europy powalczy Fest Festival, który bez wątpienia skradł serca festiwalowej publiczności i to nie tylko z Polski!

european festival awards

European Festival Awards: Best Line-up

Open’er Festival ponownie ma szansę zwyciężyć, tym razem w kategorii Najlepszy Line-up. Konkurencja jednak nie jest łatwa, bo mamy tutaj chociażby takie imprezy jak Glastonbury, Primavera Sound, Sziget Festival, Rock Werchter, czy Lolapalooza Berlin.

european festival awards

European Festival Awards: Newcomer of the Year

Z kolei o miano najlepszego debiutu minionego sezony powalczą Billy Eilish, Black Midi, Fontaines DC, Idles, Jessie Reyez, Lizzo, Rosalia, Sam Fender, Sea Girls oraz Showthai. I choć w tej kategorii jeszcze nie doczekaliśmy się reprezentanta z Polski, to wciąż z roku wygląda ona coraz bardziej imponująco.

European Festival Awards – zagłosuj!

Przypomnijmy, że polskie festiwale, w tym chociażby Open’er Festival, OFF Festival, czy wspomniany Tauron Nowa Muzyka Katowice już nie raz triumfowały w plebiscycie European Festival Awards. Ten fakt, jak i liczne tegoroczne nominacje tylko podkreślają to, na jak wysokim poziomie zarówno muzycznym, jak i organizacyjnym stoją nasze festiwale.

Trzymamy kciuki aby w tym roku jak najwięcej polskich imprez triumfowało w tak ważnym plebiscycie, jakim jest European Festival Awards. Was oczywiście zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu! Formularz znajdziecie tutaj.

Macie czas do piątku, 30 listopada. Gala wręczenie nagród odbędzie się 15 stycznia 2020 roku w Groningen w Niderlandach.

european festival awards

Wystartowała kolejna edycja European Festival Awards. Wśród nominowanych znalazło się sporo polskich festiwali. Sprawdźcie na co i gdzie zagłosować! Czym jest European Festival Awards? European Festival Awards to coroczny, prestiżowy plebiscyt, który po raz pierwszy odbył się w 2010 roku. Z terenu całej Europy ma on wyłonić najlepsze imprezy minionego sezonu festiwalowego, a wiemy, że […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Festiwale

Biletomat.pl
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.