Podsumowanie roku 2020: k-pop


23 grudnia 2020

Podziel się newsem:

K-pop – gatunek, który z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Jaki był 2020 rok na koreańskiej scenie? Który artysta osiągnął najwięcej? Która płyta zrobiła najwięcej zamieszania? Który debiut był najgłośniejszy? Zapraszamy na podsumowanie!

K-popowe podsumowanie roku 2020

Wydawnictwo roku | k-pop – BTS, Map of the Soul 7

Nie było w tym roku większego k-popowego albumu niż Map of the Soul 7. Wydawnictwo zajęło pierwsze miejsca list w ponad 20 krajach, a także szczyt Billboard 200. Tym samym BTS zostali pierwszą azjatycką grupą, której płyta była jednocześnie numerem jeden na pięciu  najważniejszych rynkach muzycznych. Trudno wymienić wszystkie osiągnięcia i rekordy pobite przez album, ale już prawdziwą niemożliwością byłoby pominięcie go w tym zestawieniu.

Utwór roku | k-pop – Stray Kids, God’s Menu

Nie jest tajemnica, że Stray Kids radzą sobie lepiej za granicą niż w samej Korei. Zespół nie jest może pierwszym wyborem w trakcie azjatyckich rozdań nagród, ale przecież jesteśmy w Polsce. Grupy po prostu nie da się zapomnieć przez ich oryginalne brzmienie, niezwykłą energię i jakość ich pracy – czy to włożoną w produkcję muzyki, występy na żywo, czy teledyski. Zespół w piosence God’s Menu sam siebie określa jako 5 gwiazdek Michelina i choć słynny francuski przewodnik stosuje 3 stopnie oceny, to dla Stray Kidsów można rozszerzyć skalę.

Zespół roku | k-pop – BTS

To był rok BTS. Dokładnie tak, jak poprzednie lata. Gdy wydaje się, że zespół osiągnął już szczyt swojej kariery, Bangtani dostawiają sobie drabinę i wspinają się jeszcze wyżej. O rekordach i osiągnięciach BTS można pisać dużo, ale prawdziwym kamieniem milowym dla grupy jest tegoroczna nominacja do Grammy. Bangtani są pierwszym k-popowym zespołem zauważonym przez Akademię. Więcej pisaliśmy o tym listopadzie.

Debiut roku|k-pop – Treasure

Treasure zadebiutował w sierpniu tego roku, ale przez kilka miesięcy zdążył już nieźle namieszać na k-popowej scenie. Rekordowo szybko wskoczyli na listę Billboard’s Social 50, a sukces przypieczętowali zgarniając nagrody dla najlepszego nowego artysty na najważniejszych azjatyckich galach m.in. na MAMA. Jak dotąd grupa wydała trzy single, ale już w styczniu możemy spodziewać się pierwszego pełnego albumu.

Koncert roku | k-pop – BTS, Map of the Soul ON:E

Dwudniowy koncert z początku października promował album Map of the Soul: 7. Początkowo planowano, że odbędzie się z udziałem publiczności, ale ze względu na wzrastającą liczbę zachorowań na COVID-19, ostatecznie zdecydowano się wyłącznie na relację online. Mimo dość wysokiej ceny biletów, koncert zgromadził prawie milion odbiorców ze 191 krajów, tym samym bijąc własny rekord z czerwca. Grupa została wtedy wpisana do Księgi rekordów Guinnessa za największą liczbę widzów koncertu online (756 tysięcy) za Bang Bang Con: The Live.

K-pop – gatunek, który z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Jaki był 2020 rok na koreańskiej scenie? Który artysta osiągnął najwięcej? Która płyta zrobiła najwięcej zamieszania? Który debiut był najgłośniejszy? Zapraszamy na podsumowanie! K-popowe podsumowanie roku 2020 Wydawnictwo roku | k-pop – BTS, Map of the Soul 7 Nie było w tym roku […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.