kadr z teledysku do utworu „Patokreacja”

PiS na TikToku mówi, że młodzi nienawidzą rządu przez Matę i Cypisa


20 marca 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Według Prawa i Sprawiedliwości zdanie młodzieży na temat partii wyrabiane jest na podstawie tekstów Maty i Cypisa. W viralowym TikToku pytają, za co naprawdę młodzi nienawidzą rządzących. Na odpowiedź nie musieli czekać długo.

Tiktokowe nagrania PiS-u

Nie jest tajemnicą, że Prawo i Sprawiedliwość nie cieszy się sympatią ludzi młodych. „Młodzi? Są dla nas straceni, ale oni nie są zdeterminowani do walki za jedną czy drugą partię. Za nami stoją ludzie starsi i to oni będą najbardziej zmobilizowani w tych wyborach. Widzimy to na naszych spotkaniach i wprost wynika to z badań” — mówi jeden z polityków partii rządzącej, cytowany przez „Wirtualną Polskę”. Mają rację. Średnie poparcie wyborcze dla PiS wśród dwudziestolatków kilka lat temu sięgnęło 26,6 proc., dziś osoby przed trzydziestką popierają partię tylko w kilku procentach – czytamy na „OKO.press”.

Rządzący postanowili nawiązać do tego tematu na swoim koncie w popularnym dla młodzieży medium społecznościowym, TikToku. PiS zdaje sobie sprawę z tego, że dominuje tam liberalny przekaz, daleki od założeń ich partii, jednak stara się znaleźć wśród internautów swoich zwolenników. W filmach wypowiadają się przede wszystkim politycy, zarówno sejmowi, jak i samorządowi.

Mata z nowym singlem i wersami o SBM Label
Mata, fot. materiały promocyjne

Poseł PiS pyta, dlaczego młodzi „nienawidzą” partii

W weekend pod jednym z filmów ugrupowania zawrzało. Poseł Radosław Fogiel spytał: „Za co tak naprawdę nienawidzicie PiS-u? Czy wy w ogóle wiecie cokolwiek o Prawie i Sprawiedliwości?”. W swoim przekazie Fogiel poszedł jednak dalej, zahaczając o tematy muzyczne:

Waszą nienawiść ukształtowały teksty Cypisa i Maty. Nie wiecie nic o naszych programach, o naszej polityce, o tym, co nam się udało zrobić przez te 8 lat.

– dodaje polityk.

Na początku filmu widzimy fragment utworu Maty Patokreacja, na którym rapuje razem z widownią: “jeb** Telewizję Polską, Jacek Kurski c*** ci w dziąsło“. Fogiel nawiązuje również do hitu JBĆ PIS Cypisa, który zdobył popularność na Strajkach Kobiet w 2020 roku.

@pis_org Dlaczego nienawidzisz Prawo i Sprawiedliwość? #mata #cypis #pis #polityka #radosławfogiel #npc #fy #dlaciebie ♬ original sound – Prawo i Sprawiedliwość

Dyskusja pod filmem partii

Użytkownicy TikToka szybko zainteresowali się nagraniem, a temat dodatkowo nagłośniło popularne konto Make Life Harder. Komentarzy jest ponad dwa razy więcej niż polubień filmu. Przeważają te krytyczne, które odpowiadają na pytanie zadane przez posła, czyli za co tak naprawdę nienawidzą PiS-u

„Upolitycznione sądy i TK, zrobienie z TVP machiny propagandowej, fatalne podejście do szkolnictwa, ograniczanie praw reprodukcyjnych” – wymieniają komentujący. Niektórzy żartują: „ZA MAJONEZ WINIARY PO 26 ZŁ”. „Czy mogę wysłać rozprawkę na adres siedziby?” – pytają.

Cóż, choć młodzi mają kolejne powody do śmiechu z powodu nielubianej przez siebie partii, PiS jest zadowolony. „Film w ciągu doby wygenerował 160 tys. odsłon, kilka tysięcy komentarzy. Wie pan co robią w tym momencie algorytmy TikToka” – powiedział Radosław Fogiel.

Mata – Patokreacja

Według Prawa i Sprawiedliwości zdanie młodzieży na temat partii wyrabiane jest na podstawie tekstów Maty i Cypisa. W viralowym TikToku pytają, za co naprawdę młodzi nienawidzą rządzących. Na odpowiedź nie musieli czekać długo. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →