kadr z klipu do utworu „PATOPROHIBICJA (28.01.2022)”

Mata nie odpowie przed sądem za posiadanie marihuany


07 lutego 2023

Podziel się newsem:

Mata nie odpowie za posiadaniem marihuany. Sąd zadecydował o umorzeniu sprawy. Prokuratura nie wyklucza jednak apelacji.

Nie odpowie przed sądem, przynajmniej na razie

Wydaje się, że końca dobiega sprawa Maty i jego zatrzymania w związku z posiadaniem marihuany, do którego doszło końcem stycznia 2022 roku. Wraz z towarzyszącym mu wówczas kolegą zostali aresztowani za posiadanie łącznie niecałych 2 gramów suszu konopnego. Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez prokuraturę, w przypadku Maty było to 1,45 grama, w przypadku jego znajomego zaledwie 0,39 grama marihuany. Wygląda jednak na to, że żaden z nich nie odpowie za ten czyn. Sąd umorzył bowiem sprawę. Prokuratura przyznała jednak, że nie wyklucza złożenia apelacji. W związku ze wspomnianym zdarzeniem Mata nagrał utwór PATOPROHIBICJA (28.01.2022), będący jednocześnie nawiązaniem do utworu Molesty 28.09.97.

Mata – PATOPROHIBICJA (28.01.2022)

#MATA2040

Rumieńców nabiera natomiast najnowszy album Maty. W swoim oświadczeniu wydanym na łamach magazynu „Vogue” raper poinformował, że będzie on nosił tytuł #MATA2040, co jest także nawiązaniem do ogłoszonego przez niego zamiaru startu w wyborach prezydenckich w 2040 roku. Wtedy odbędą się bowiem pierwsze wybory, w których z prawnego punktu widzenia będzie mógł wziąć udział (kandydat na prezydenta musi mieć ukończone 35 lat). Jak do tej pory od czasu premiery Młodego Matczaka ukazały się takie utwory, jak JESTEM POJ384NY, </3 (ZŁAMANE SERCE), :( (SMUTNA BUŹKA), MŁODY PADEREWSKI oraz 2 IZOTEKI. Nie jest jednak pewne czy każdy z nich trafi na nadchodzący krążek Maty. Nie znamy bowiem jego tracklisty, wyglądu okładki czy daty premiery. Przy tak wzmożonej aktywności rapera w ostatnich tygodniach można jednak założyć, że premiera trzeciego studyjnego albumu reprezentanta SBM Label zbliża się wielkimi krokami.

Mata nie odpowie za posiadaniem marihuany. Sąd zadecydował o umorzeniu sprawy. Prokuratura nie wyklucza jednak apelacji. Zobacz także Była dzieckiem, robiono z niej kobietę. Roxie Węgiel o seksualizacji w branży 20 najciekawszych pomysłów preorderowych od polskich raperów To studio odpowiada za twoje ulubione filmy. Dlaczego A24 jest tak kultowe? Nie odpowie przed sądem, przynajmniej na […]

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →