kadr z klipu (fot. YouTube)

Mata z nowym singlem i wersami o SBM Label


16 stycznia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Mata prezentuje nowy singiel zatytułowany Młody Paderewski. To pierwszy jego utwór, pod którym widnieje informacja, że dystrybuuje go e-muzyka. SBM Label nie został podpisany.

Mata z wersami o SBM Label

Do sieci trafił nowy singiel Maty zatytułowany Młody Paderewski. O ile interesujący jest już sam fakt, że raper wypuścił utwór, piosence dodatkowo towarzyszy sporo kontrowersji i znaków zapytania. Pierwszym z nich jest dystrybutor podpisany pod singlem na Spotify. Po raz pierwszy w przypadku Matczaka nie jest to SBM Label, a e-muzyka. Wszystkim szukającym tu dowodu odejścia rapera z wytwórni musimy nieco zburzyć teorię, ponieważ e-muzyka jest dystrybutorem rzeczy wydawanych przez SBM Label. Tak więc może to wynikać z czystego przypadku lub wprowadzenia drobnych zmian organizacyjnych w strukturze labelu. Niejednoznacznie można odczytywać także wersy, w których Mata wspomina wytwórnię Solara i Białasa:

Zacznij w końcu mówić prawdę, bo jesteś raperem i za to Ci płacą.
Ty ogień ja woda, tacy jak ja Ciebie gaszą.
SB to M szmato, na co mi twój całus, skoro się nie ufa Judaszom

– rapuje Mata w „Młodym Paderewskim”.

Owszem, pojawienie się SBM w linijce o Judaszu jest dość kontrowersyjne, jednak właściwe znaczenie tego wersu zna prawdopodobnie tylko Młody Matczak. Co oznaczają powyższe poszlaki? Czy rzeczywiście mówimy tu o sporze i potencjalnym odejściu Maty z SBM Label? Czy chodzi o konflikt z Bedoesem, który w 2022 roku opuścił szeregi wytwórni Solara i Białasa? Całus był w końcu ważnym elementem promocji jego ostatniej płyty, Rewolucji Romantycznej. Czas pokaże – poczekajmy na pojawienie się bardziej klarownych informacji i oświadczeń.

Mata – Młody Paderewski

Młody Paderewski: teledysk

Kilka godzin po opublikowaniu piosenki w sieci pojawił się też teledysk do Młodego Paderewskiego. Widowiskowy klip wyreżyserował Widok Kolektyw, a autorem zdjęć i współautorem scenariusza jest Nikodem Marek:

Zwrotka u klasycznego producenta

Ostatnio o Macie zrobiło się głośno przy okazji jego niespodziewanej współpracy z legendarnym DJ-em Decksem, któremu dograł się na ósmą część jego mixtape’u. Obok Matczaka na trackliście albumu znalazły się takie legendy sceny jak Hemp Gru, Ero czy Sokół.

Mata prezentuje nowy singiel zatytułowany Młody Paderewski. To pierwszy jego utwór, pod którym widnieje informacja, że dystrybuuje go e-muzyka. SBM Label nie został podpisany. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →