kadr z klipu do utworu „2 IZOTEKI”

Mata z nowym utworem zatytułowanym „2 IZOTEKI”


23 stycznia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Mata prezentuje nowy singiel 2 IZOTEKI, w którym w bardzo osobisty sposób opowiada o swoich latach szkolnych i zdrowiu psychicznym.

Mata w osobistym wydaniu

Do sieci trafił nowy singiel Maty zatytułowany 2 IZOTEKI. Raper bardzo mocno się w nim otwiera, opowiadając o swojej młodości, marzeniach, a także przyznając się do nieudanych prób samobójczych. Na końcu klipu widnieje plansza z numerem na telefon zaufania dla dzieci i młodzieży – 116 111. Prowadzi go pozarządowa Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

Za bit do utworu Maty odpowiadają Pedro, francis oraz Flory. Animacja jest z kolei dziełem Roberta i Konrada Białkowskich. Prawdopodobnie 2 IZOTEKI są singlem promującym album #Mata2040, którego szczegóły pozostają póki co nieznane. Sądząc jednak po wzmożonej częstotliwości wydawania singli przez Matę, może on ukazać się szybciej, niż się spodziewamy.

Mata – 2 IZOTEKI

Młody Paderewski w morzu kontrowersji

Ostatniemu singlowi Maty, Młody Paderewski, towarzyszyło sporo kontrowersji. Pierwsze, dotyczące dystrybucji i ewentualnego konfliktu z SBM Label wyjaśniają na dobre 2 IZOTEKI, które trafiły na kanał tego labelu. Wszystko wskazuje więc, że wersy, które wywołały dyskusje są skierowane w stronę byłego kolegi z wytwórni, Bedoesa:

Zacznij w końcu mówić prawdę, bo jesteś raperem i za to Ci płacą.
Ty ogień ja woda, tacy jak ja Ciebie gaszą.
SB to M szmato, na co mi twój całus, skoro się nie ufa Judaszom

rapuje Mata w Młodym Paderewskim

Bedoes w 2022 roku opuścił szeregi wytwórni Solara i Białasa i wraz z przyjaciółmi, kontynuuje drogę jako 2115. Ponadto wspomniany całus był ważnym elementem promocji jego ostatniej płyty, Rewolucji Romantycznej. Ciężko jednak z pewnością stwierdzać intencje Matczaka bez oficjalnych oświadczeń z jednej lub drugiej strony. Tych jak na ten moment nie doczekaliśmy.

Mata prezentuje nowy singiel 2 IZOTEKI, w którym w bardzo osobisty sposób opowiada o swoich latach szkolnych i zdrowiu psychicznym. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Mata w osobistym wydaniu […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →