fot. Gold N Platinum Studio

Co tam Panie w Ameryce? Lista najciekawszych piątkowych hip-hopowych premier (4 lutego i 11 lutego)


11 lutego 2022

Podziel się newsem:

Zestawienie piątkowych premier hip-hopowych w tym tygodniu wyjątkowo obejmować będzie 2 tygodnie. Sprawdź premiery z 4 i 11 lutego.

Dwa tygodnie lutego z polskim rapem

Nie ukrywam, że brak podsumowania w zeszłym tygodniu wyniknął po prostu z mojej nieuwagi, ale tak w zasadzie wyszło to nawet na dobre. W polskim rapie niestety w ten piątek nie ukazał się żaden wart uwagi album, czego zdecydowanie nie można powiedzieć o poprzednim. Z kolei w Stanach Zjednoczonych dużo ciekawsze premiery ukazały się właśnie dziś (z tego miejsca przepraszam uroczyście 2Chainza i jego zeszłotygodniowe Dope Don’t Sell Itself, które w zestawieniu się nie znajdzie).

Rapowe premiery: Kobik – Zerodwana Boyz Mixtape

Ktoś z moich znajomych powiedział kiedyś, że Kobik najlepiej w Polsce odnajduje się w takim typowo niemieckim trapowym stylu. Podpisuję się pod tym rękami i nogami. Jeśli to dla Was jeszcze niewystarczająca rekomendacja, żeby sprawdzić najnowszą premierę od krakowianina, to zaznaczę, że ostatni album Kobika, Bazarr, znalazł się u nas na 9. miejscu najlepszych płyt 2021 roku w polskim rapie. Jak będzie w przypadku Zerodwana Boyz Mixtape nie wiem, ale mixtape’owość tego projektu zdecydowanie Kobikowi służy, tak jak bogaty dobór gości od Sariusa, przez Sapiego Tha Kinga, aż po Ćpaj Stajl.

Rapowe premiery: Szymi Szyms – Brzydkie

Jedna z najjaśniejszych postaci ostatniej edycji Młodych Wilków powraca z drugim legalnym albumem wydanym nakładem QueQuality. Na Brzydkich można usłyszeć zresztą młodowilczych kompanów Szymiego, m.in. Feno. Jeśli dodamy do tego fakt, że innym gościem na tej płycie jest Peja, trochę ułatwi to zrozumienie słów Szymiego, który o swojej najnowszej premierze mówi: „Po wyczerpującym 2020 naszła mnie ochota na rapowanie. Po prostu. Bez nakreślania klimatu ani konceptu. Dziś jestem gotów zebrać te utwory w jeden, brzydki projekt, w którym sam nie wiem o co do końca chodzi”. Mając jednak na uwadze, jak utalentowanym raperem i tekściarzem jest Szymi, warto zaufać jego niewiedzy.

Rapowe premiery: Snoop Dogg – BODR

Nie będę ściemniał, że BODR jest czymś odkrywczym w karierze legendy sceny. To kolejny album starego dobrego Snoop Dogga w typowym dla niego stylu. To, co jest jednak wyjątkowo ciekawe w BODR, to jego kontekst. Rozwinięcie skrótu to Bacc On Death Row. Najnowsza premiera od Snoopa to pierwszy album, jaki ukazuje się nakładem Death Row Records po przejęciu wytwórni właśnie przez Dogga. Dla niego samego to powrót do legendarnego labelu po ponad 25 latach. Wydał w nim bowiem swoje dwie pierwsze płyty, a więc także legendarny debiut Doggystyle. BODR być może do legendy nie przejdzie ze względu na zawartość muzyczną, ale jest swojego rodzaju symbolem. Snoop wraca do domu. Death Row wraca w prawowite ręce.

Rapowe premiery: $NOT – Ethernal

Jeden z prawdopodobnie nielicznych raperów, którzy odmówili udziału w akcji XXL Freshman. $NOT powoli buduję markę na własnych zasadach i trzeba przyznać, że jego rozwój zdaje się przebiegać dość płynnie. Hitowym singlem Gosha (który osiągnął status złotego w USA) trafił do szerszej świadomości. Singiel trafił ten na premierowy album – TRADEGY + i od tego czasu $NOT konsekwentnie tworzy nową muzykę. Beautiful Havoc zostało zarejestrowane na 172 miejscu listy Billboard 200. Najnowsze Ethernal zarówno w kwestii brzmienia, jak i doboru gości jest kolejnym krokiem naprzód. Bycie kojarzonym z postaciami jak Joey Bada$$, Kevin Abstract, Juicy J czy przede wszystkim A$AP Rocky może raperowi z Florydy tylko pomóc.

Co za tydzień?

Zgodnie z zapowiedziami w przyszły piątek powinniśmy otrzymać przede wszystkim długo wyczekiwany, nowy album od Big K.R.I.T.-a, zatytułowany Digital Roses Don’t Die. Ciekawą premierą zdają się Continuance Curren$y’ego i The Alchemista, a w Polsce, wyjątkowo nie w piątek, najnowszy producencki album Soulpete’a zatytułowany Porn Fiction czy debiutancka płyta reprezentanta GUGU, esceha.

Zestawienie piątkowych premier hip-hopowych w tym tygodniu wyjątkowo obejmować będzie 2 tygodnie. Sprawdź premiery z 4 i 11 lutego. Zobacz także Eksperymenty z „gumkami”. Zderzyliśmy mity związane z używaniem prezerwatyw z rzeczywistością! Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów Kuba Karaś i Mery Spolsky prezentują singiel „Bez wymówek” promujący kampanię Durex Dwa tygodnie […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →