Pezet wraz z płytą wyda również film dokumentalny

Obserwuj nas na instagramie:

Pezet jakiś czas temu zapowiedział, że w tym roku wraca z nową płytą. Raper przygotował jeszcze jedną niespodziankę – film dokumentalny, który wyjdzie wraz z nowym wydawnictwem.

Pezet to jedna z najważniejszych postaci w polskim rapie. Po sukcesach takich płyt jak Muzyka Emocjonalna, Muzyka Rozrywkowa, czy Muzyka Poważna, muzyk zniknął ze sceny z powodu problemów zdrowotnych.

W 2016 roku Pezet wrócił z singlem Co jest ze mną nie tak, który promował polski film Kamper. Jeszcze w tym samym roku pojawił się utwór zapowiadający nową płytę rapera – Nie zobaczysz łez. Prace nad krążkiem zostały jednak wstrzymane.

Pezet – Co jest ze mną nie tak – posłuchaj singla

Pezet – nowa płyta Muzyka Współczesna

Na szczęście artysta powrócił do tworzenia i jakiś czas temu zapowiedział nową płytę. Wydawnictwo pojawi się jeszcze w tym roku, a dokładna premiera będzie mieć miejsce 27 września. Muzyka Współczesna będzie kontynuacją poprzednich płyt Pezeta. Raper mówi o swoim nadchodzącym krążku:

Muzyka współczesna to album po prostu o życiu. Tak jak Muzyka Klasyczna czy Muzyka Poważna tylko z perspektywy prawie 40-letniego faceta, który nadal chciałby czasem robić głupoty, jednak życie teraz wygląda zupełnie inaczej. Momentami prowadzi to do frustracji, innym razem do radości, miłości i sensu. Świat zmienia się bardzo szybko, moje pokolenie to dziś ludzie dorośli, choć niektórzy dojrzewają, inni nie. Wbrew pozorom problemy mamy podobne jak wtedy. Płyta jest inspirowana latami 90-tymi. Nie jest to jednak boom bap rap, to mieszanka brzmień z tamtych lat, różnych i w nowej odsłonie. Znajdzie się jednak i 90 BPM i miejsce dla dj’a.

Fani rapera tym razem nie muszą się martwić, że ich idol znów przełoży premierę, ponieważ właśnie ruszył oficjalny preorder. Muzykę Współczesną można zamawiać na www.preorder.pl. Na specjalnej wersji deluxe znajdą się również niespodzianki. Wśród nich: dodatkowe utwory, przypinki i naklejki oraz film!

Pezet – film dokumentalny

Dokładniej będzie to pierwszy film dokumentalny Pezeta. Obraz będzie przedstawiał proces powstawania płyty Muzyka Współczesna. Zważając na to, jak długo album powstawał i ile przeszkód raper napotkał po drodze, może to być obraz bardzo ciekawy i wart zobaczenia.

Najnowszy album rapera promuje singiel Obrazy Pollocka, wyprodukowany przez Auera. Resztę tracklisty poznamy w najbliższym czasie.

Pezet – Obrazy Pollocka, posłuchaj

W 2016 roku Dawid Podsiadło zaprosił Pezeta na swój koncert w ramach finałowego koncertu trasy Męskiego Grania 2016 w Żywcu. Na potrzeby tego występu artyści połączyli dwa swoje utwory – Pastempomat Dawida oraz Noc i Dzień Pezeta. Co z tego wyszło? Zobaczcie tutaj.

Pezet jakiś czas temu zapowiedział, że w tym roku wraca z nową płytą. Raper przygotował jeszcze jedną niespodziankę – film dokumentalny, który wyjdzie wraz z nowym wydawnictwem. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →