Pezet zapowiada nową płytę. Posłuchaj pierwszego singla – „Obrazy Pollocka”

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Pezet zapowiedział nowy album - Muzyka Współczesna po 7 latach od wydania swojej ostatniej płyty. Pojawił się już pierwszy singiel Obrazy Pollocka. Obejrzyj teledysk.

Pezet to jeden z najpopularniejszych polskich raperów. Zadebiutował w 1998 roku, początkowo występując z zespołem Płomień 81. Od 2002 roku raper rozpoczął solową karierę i od tamtej pory wypuścił 5 albumów studyjnych. Ostatni z nich Radio Pezet. Produkcja Sidney Polak ukazał się w 2012 roku.

Pezet – Muzyka Współczesna premiera 27 września

Od wydania ostatniej płyty Pezet wypuszczał tylko pojedyncze single lub pojawiał się gościnnie w kawałkach innych twórców. Jakiś czas temu jednak zapowiedział, że w tym roku pojawią się nowe wydawnictwa – solowy album i płyta zespołu Płomień 81, który w tym roku świętuje 20-lecie powstania. Znamy już pierwsze szczegóły dotyczące solowej płyty.

Album zatytułowany Muzyka Współczesna pojawi się na półkach sklepowych i w serwisach streamingowych 27 września.

„Muzyka Współczesna” to album po prostu o życiu. Tak jak „Muzyka Klasyczna” czy „Muzyka Poważna” tylko z perspektywy prawie 40-letniego faceta, który nadal chciałby czasem robić głupoty, jednak życie teraz wygląda zupełnie inaczej. Momentami prowadzi to do frustracji, innym razem do radości, miłości i sensu. Świat zmienia się bardzo szybko, moje pokolenie to dziś ludzie dorośli, choć niektórzy dojrzewają, inni nie. Wbrew pozorom problemy mamy podobne jak wtedy. Płyta jest inspirowana latami 90-tymi. Nie jest to jednak boom bap rap, to mieszanka brzmień z tamtych lat, różnych i w nowej odsłonie. Znajdzie się jednak i 90 BPM i miejsce dla dj’a.

Pezet - Muzyka Współczesna okładka

Pojawił się już także pierwszy utwór zapowiadający płytę. Singiel Obrazy Pollocka wyprodukował Auer i można się w nim doszukać brzmień lat 90., deep house’u i techno. Dla reżyserię klipu odpowiada Filip Bartczak z agencji Point of You.

Dla mnie to numer trochę o przemijaniu, odnoszący się do różnych moich relacji, jak również do relacji i sytuacji znanych mi osób dorosłych, moich rówieśników. Często są to relacje nie do końca udane, czasy się zmieniły, trochę na dobre, trochę na złe. Wszyscy jesteśmy wciąż trochę pogubieni. Piosenka jednak nie opowiada tylko o smutku, nie mówi też po prostu o miłości.

Pezet – Obrazy Pollocka – obejrzyj klip:

Album Muzyka Współczesna można już zamawiać w preorderze. Link znajdziecie tutaj.

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: