Peja zaprezentował klip do tytułowego numeru z nadchodzącego albumu „Ricardo”


11 maja 2021

Podziel się newsem:

Po zmianie daty premiery, następnie jeszcze jednym przesunięciu terminu wydania, a ostatecznie modyfikacji całej koncepcji nowego albumu, Peja zaprezentował nareszcie pierwszy singiel z płyty Ricardo.

Rychu plan miał nieco inny

Ricardo w pierwotnej formie miał być epką wydaną jeszcze w marcu. Peja szybko jedna pierwotny termin przesunął na kwiecień. Poznaniak w nagrywaniu nowego materiału rozpędził się tak bardzo, że przeobrażeniu uległa również sama forma wydawnictwa. W planach Rycha nie ma już więc EP, a jest pełnoprawny longplay Ricardo. Finalnie ma ukazać się się on 21 maja. To wszystko jednak wiemy. Całkowitą nowością jest natomiast pierwszy z zaprezentowanych utworów, jakie znajdą się na nadchodzącej, w całości wyprodukowanej przez Magierę, płycie. A na sam początek poszedł tytułowy numer z albumu Ricardo. Dodatkowo zobrazowany klipem autorstwa Igora Wojtkowiaka.

Peja/Slums Attack – Ricardo

O Ricardo już jest głośno

Wypuszczony przed czterema dniami Ricardo zdążył już lekko namieszać. I najprawdopodobniej taki właśnie autor miał zamiar. Naturalnie, przyczyną jest tekst Rycha. Konkretnie to wersy skierowane do… Donatana, które cały numer zamykają.

Ja z tego słynę, że zawsze walczę o dobre imię / Nie radzę pluć mi na ksywę, ty skur****nie! / Chcesz być dowcipny? Bluzgasz mi pod odsłuchem? / Stawiając kropkę nad i choć jedną masz już za uchem? / Liryczny shotgun, wypalam jak w biednego Zauchę / Dla wacków zero szacunku, Donatanowi c**j w dupę

– Peja w numerze Ricardo.
Peja - Ricardo - okładka singla

Donatan nie omieszkał powyższego przytyku zostawić bez komentarza. Już chwilę po premierze pierwszego singla zwiastującego album Ricardo, na facebookowym profilu portalu GlamRap producent zamieścił komentarz, w którym odnosi się do tekstu Peji. Warto przy tym zauważyć, że Peja i Donatan wzajemne uprzejmości wymieniają między sobą już od 2014 roku. Powodem całej niesnaski jest natomiast zarzut Rycha, że autor Równonocy specjalnie do wydawnictwa dorzucił krążek z instrumentalami, by w ten sposób otrzymać Diamentową Płytę.

Żeby tak chłop chłopu w d***… ehhh. Wanny LGBT, gangsterka na instastories, rapujący influenserzy – nie o taki rap walczyłem! Wracam do popu

– komentuje Donatan
Donatan
Donatan

Co jeszcze czeka nas na Ricardo?

Śledząc kolejne informacje o albumie Ricardo, którymi z fanami dzieli się Peja, spodziewać możemy się wiele. Szczególnie interesująca wydaje się być lista gości, z którymi Rychu nagrał wspólne kawałki. O obecności na Ricardo Sokoła zdążyliśmy dowiedzieć się już wcześniej. Tak, jak o feacie donGURALesko, z którym nagrany numer pt. Flow Must Go On pojawi się w formie kolejnego singla. Również wcześniej ujawniono, że obecność na Ricardo zaliczyli także, między innymi, VNM, Sztoss oraz HAŁASTRA. W ostatnim czasie dowiedzieliśmy się również, że Peja na swój nowy album zaprosił także Pezeta oraz Kaza Bałagane. Tym samym, poznaliśmy kompletną już tracklistę albumu Ricardo, którą zamieszczamy poniżej. Przedsprzedaż albumu w dwóch wersjach kolorystycznych – czerwonej podstawowej oraz niebieskiej, wzbogaconej o trzy bonus tracki trwa na stronie www.pejaslumsattack.com.

Peja Ricardo
Peja/Slums Attack – Ricardo – okładka albumu

Peja/Slums Attack – Ricardo – tracklista:

 1. Intro
 2. Flow Must Go On feat. donGURALesko
 3. Mindset
 4. Jak Nipsey feat. Sztoss
 5. Droga mistrza feat. VNM
 6. Target feat. Simpson & John Mojo
 7. Przystań
 8. Kierap feat. Sokół
 9. Dzień Sądu feat. Kaz Bałagane
 10. Smak życia feat. Pezet
 11. Wszyscy umrzemy feat. Perro ZW & Shazaam
 12. Jak młot feat. HAŁASTRA
 13. Ricardo
 14. Pamięć absolutna
 15. Bonus Track
 16. Bonus Track
 17. Bonus Track

Oprócz zobrazowanego klipem numeru „Ricardo” poznaliśmy także kompletną już listę gości na albumie, którego premiera czeka nas w tym miesiącu.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →