Paul Thomas Anderson zaprasza do „Licorice Pizza” w zwiastunie swojego najnowszego filmu


28 września 2021

Obserwuj nas na instagramie:

W Internecie ukazał się materiał wideo zapowiadający nowy film Paula Thomasa Andersona – Licorice Pizza.

Powrót Andersona

Paul Thomas Anderson powraca ze swoim najnowszym filmem! Reżyser ma na swoim koncie takie obrazy jak Aż poleje się krew, Mistrz, Boogie Nights czy Wada ukryta, za które bywał wielokrotnie nominowany do Oscarów. Nagrody Akademii ani razu jednak nie zdobył. Na półce z trofeami ma za to chociażby Złotą Palmę z festiwalu w Cannes za Lewego sercowego czy Srebrnego Lwa i Nagrodę Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI) z Wenecji, za film Mistrz.

Jego ostatnią produkcją jest Nić widmo z 2017 roku, za który Anderson był nominowany do Oscarów w kategoriach Najlepszy film i Najlepszy reżyser. Spośród wszystkich sześciu nominacji, tylko jedna została przekuta w statuetkę. Nić widmo triumfowała w kategorii Najlepsze kostiumy. Teraz Anderson powraca i za sprawą Licorice Pizza zaczyna kolejny atak na nagrody przyznawane przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej.

Paul Thomas Anderson zaprasza do „Licorice Pizza” w zwiastunie swojego najnowszego filmu
Licorice Pizza – plakat filmu

Licorice Pizza – podróż do lat 70

Licorice Pizza zabierze nas do lat 70., na co wskazuje już sam tytuł filmu, nawiązujący do nazwy popularnej w południowej Kalifornii sieci sklepów muzycznych, które oprócz najnowszych świeżynek ze sceny, oferowały swoim klientom cukierki o smaku lukrecji. Produkcja Andersona ukaże losy dwójki bohaterów. Alana i Gary wspólnie dorastają, zwiedzają dolinę San Fernando i zakochują się w sobie. Film poruszy tematykę pierwszej miłości, a także zajrzy do świata dziecięcego aktorstwa.

Główne role zagrają Cooper Hoffman – syn zmarłego w 2014 roku Philipa Seymoura Hoffmana – oraz Alana Haim, członkini zespołu HAIM. W filmie wystąpią także Maya Rudolph, Bradley Cooper, Tom Waits, Sean Penn, John C. Reilly, Ben Stiller i Benny Safdie, a muzykę skomponował znany z zespołu Radiohead Jonny Greenwood. Licorice Pizza trafi do amerykańskich kin 25 grudnia.

Licorice Pizza, zobacz zwiastun filmu

W Internecie ukazał się materiał wideo zapowiadający nowy film Paula Thomasa Andersona – Licorice Pizza. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Powrót Andersona Paul Thomas Anderson powraca ze swoim najnowszym […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →