fot. Alex Lake

The Smile wydali płytę live. Zapowiedzieli ją dzień wcześniej


14 grudnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Nowa płyta The Smile to zapis koncertu, który zespół złożony z dwóch muzyków Radiohead i perkusisty Sons of Kemet zagrał na słynnym festiwalu w Szwajcarii.

Dla niektórych album roku

Na The Smile (Live at Montreux Jazz Festival, July 2022) złożyło się 7 utworów pochodzących z wydanej w maju tego roku płyty A Light for Attracting Attention. Studyjny album The Smile to wydawnictwo, które wiele osób na pewno wrzuci do swoich tegorocznych podsumowań. Rzecz dopracowana, elektryzująca, ale i będąca pewnym zaskoczeniem brzmieniowym. W czasach, kiedy fani z niecierpliwością czekali na nowy, potencjalnie nasycony elektroniką album Radiohead, trio złożone w ⅔ z członków zespołu wypuściło płytę gitarową, post-punkową, opartą przede wszystkim na żywych instrumentach. Produkcją płyty zajął się oczywiście stały współpracownik Radiohead, Nigel Godrich. Swoimi umiejętnościami wsparł go inżynier dźwięku Bob Ludwig, który odpowiadał za mastering.

The Smile
okładka płyty „The Smile (Live at Montreux Jazz Festival, July 2022)”

The Smile lubią zaskakiwać

Thom Yorke, Jonny Greenwood i Tom Skinner przez ostatni rok z kawałkiem nie próżnowali. Wypuścili wspomniany album, poprzedzony licznymi singlami i teledyskami, a także intensywnie koncertowali. Pojawili się również na gdyńskim Open’erze. Jak wspomnieliśmy, zespół lubi zaskakiwać, i to nie tylko brzmieniowo. Po raz pierwszy zrobili to, ogłaszając swoje istnienie zaledwie kilkanaście godzin przed występem na Glastonbury 2021. Teraz z kolei poinformowali o premierze koncertowej płyty… dzień przed wrzuceniem jej do sieci.

Warto się pospieszyć

Płytę The Smile at Montreux Jazz Festival można znaleźć już w streamingach. Wydaniu płyty towarzyszy transmisja wideo wspomnianego koncertu, który odbył się w lipcu w szwajcarskim Montreux. Zawiera ona jedną dodatkową piosenkę, która nie weszła na płytę live, a nawet na debiutancki album: Bending Hectic. Z obejrzeniem poniższego materiału trzeba się jednak spieszyć – udostępniono go tylko na 48 godzin:

Poniżej posłuchacie całej płyty The Smile (Live at Montreux Jazz Festival, July 2022):

Nowa płyta The Smile to zapis koncertu, który zespół złożony z dwóch muzyków Radiohead i perkusisty Sons of Kemet zagrał na słynnym festiwalu w Szwajcarii. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →