fot. alleznah

Synowie członków Iron Maiden i Radiohead nagrali wspólny singiel


05 grudnia 2022

Podziel się newsem:

Mając tak utalentowanych ojców, trudno się dziwić, że wybrali muzyczną ścieżkę kariery. Synowie Janicka Gersa z Iron Maiden i Thoma Yorke’a z Radiohead nagrali właśnie pierwszy wspólny singiel.

Radiohead i Iron Maiden w wersji mini

Czasem mówi się, że niektórzy mają „ustawiony” start w jakiejś branży z racji posiadania znanych rodziców. Bezsprzecznie jest to aspekt, który ułatwia wzbudzenie zainteresowania mediów i złapanie kontaktu z wieloma osobami. Jednak historia wielokrotnie pokazywała, że nie jest to gwarancja sukcesu. Czy powiedzie się tej dwójce? Ciężko powiedzieć. Z pewnością duet Dylana Gersa i Noaha Yorke’a jest niezwykle ciekawy, także ze względu na działalność ich ojców. Janick Gers jest bowiem gitarzystą Iron Maiden, natomiast Thom Yorke jest liderem i wokalistą zespołu Radiohead. Wspólny utwór Dylana i Noaha jest zdecydowanie bardziej zbliżony stylistycznie do twórczości Radiohead. Czy jednak na tyle, by skraść serca fanów altrockowych brzmień? Przekonajmy się.

Dylan Gers, Noah Yorke – Red Skies

Wszechstronnie uzdolniony

Noah Yorke w utworze Red Skies gra na 12-strunowej gitarze, basie, fortepianie i „kilku innych instrumentach”, a także współtworzy chórki. Na co dzień syn frontmana Radiohead jest połową londyńskiego duetu Hex Girlfriend, opisanego przez ich wytwórnię jako „tygiel wpływów rave’u i ciężkiego rocka, który spaja buntownicze dźwięki kultury młodzieżowej”. Młody Yorke wydał ponadto solowy singiel w zeszłym miesiącu, Lucky Black Cat, opisany jako „inspirowany w równych częściach przez Nicka Drake’a i Bruce’a Springsteena” i „warstwowy wybuch wokalnej harmonii i zazębiających się polirytmów”. Dylan Gers będący z kolei formalnym gospodarzem utworu Red Skies (to na jego youtube’owym profilu odbyła się premiera piosenki) wydał w kwietniu tego roku swój pierwszy singiel zatytułowany Moon Rise.

Mając tak utalentowanych ojców, trudno się dziwić, że wybrali muzyczną ścieżkę kariery. Synowie Janicka Gersa z Iron Maiden i Thoma Yorke’a z Radiohead nagrali właśnie pierwszy wspólny singiel. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →