Radiohead publikuje 18-godzinny materiał w odpowiedzi na atak hakerski

Obserwuj nas na instagramie:

Zespół Radiohead na Bandcampie zamieścił materiał z czasów pracy nad albumem OK Computer po tym, jak po ataku hakerskim trafił on do sieci.

Brytyjski zespół Radiohead jakiś czas temu stał się ofiarą hakerów. Z archiwalnych zbiorów wokalisty Thoma Yorke’a skradziono sporo niepublikowanego wcześniej materiału. Hakerzy udostępnili ten materiał w sieci, na Reddicie. Wcześniej osoby, które weszły w posiadanie nagrań, zażądały od zespołu 150 tys. dolarów w zamian za niepublikowanie.

Członkowie zespołu w odpowiedzi na atak postanowili sami opublikować skradziony materiał. Jest on dostępny na ich Bandcampie i zawiera 18 godzin nagrań z czasów pracy nad albumem OK Computer w latach 1995-98.  Można tam usłyszeć dema, alternatywne wersje utworów i wykonania na żywo. Nagrania nie były nigdy przeznaczone do publikacji, jednak ich fragmenty pojawiły się na reedycji wydawnictwa.

Materiał będzie dostępny przez najbliższe 18 dni. Cyfrową wersję nagrań można kupić za jedyne 18 funtów. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany organizacji Extinction Rebellion, która zajmuje się ochroną środowiska.

Zespół zachęca do kupna i sprawdzenia, czy jest to warte sumy, której zażądali hakerzy.

Zespół Radiohead na Bandcampie zamieścił materiał z czasów pracy nad albumem OK Computer po tym, jak po ataku hakerskim trafił on do sieci. Brytyjski zespół Radiohead jakiś czas temu stał się ofiarą hakerów. Z archiwalnych zbiorów wokalisty Thoma Yorke’a skradziono sporo niepublikowanego wcześniej materiału. Hakerzy udostępnili ten materiał w sieci, na Reddicie. Wcześniej osoby, które weszły w […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →