Radiohead na Glastonbury w 2017 roku (źródło: Wikipedia)

Radiohead planują spotkanie. Czy zespół wróci w 2023 roku z nowym materiałem?


09 stycznia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Phil Selway, perkusista zespołu, udzielił wywiadu magazynowi „Spin”. Opowiadał o swojej nadchodzącej solowej płycie, ale i o przyszłości Radiohead.

Tęsknota za Radiohead

Trudno nie czekać na nowy album Radiohead. Szczególnie, że od wydania A Moon Shaped Pool minęło wczoraj 80 miesięcy (!) – zespół zaprezentował go 8 maja 2016 roku. To najdłuższy okres bez studyjnej płyty Radiohead od czasu wydania Pablo Honey. Ostatnie koncerty zespołu również miały miejsce dawno – poprzedni raz na scenie oksfordczyków można było zobaczyć w 2018 roku.

Nie pozostają w bezruchu

Oczywiście członkowie zespołu nie pozostają w bezruchu. W 2022 roku pojawiło się na rynku debiutanckie wydawnictwo The Smile – nowego zespołu złożonego w ⅔ z członków Radiohead, Thoma Yorke’a i Jonny’ego Greenwooda. Ten ostatni regularnie odnosi też sukcesy jako kompozytor muzyki filmowej. Tylko w ostatnich dwóch-trzech latach napisał ścieżki dźwiękowe do filmów Paula Thomasa Andersona, Jane Campion i Pablo Larraína.

Radiohead
Radiohead na koncercie w 2008 roku (fot. Wikimedia)

Phil Selway rozmawia ze „Spin”

Co u reszty muzyków Radiohead? Colin Greenwood dostąpił zaszczytu grania z Nickiem Cave’em – kilka miesięcy temu stał się basistą koncertowym w jego zespole. Gitarzysta Ed O’Brien i perkusista Phil Selway rozwijają natomiast kariery solowe. I to właśnie ten ostatni, którego płyta Strange Dance ukaże się 24 lutego, w rozmowie z magazynem „Spin”, uchylił rąbka tajemnicy odnośnie przyszłości macierzystego zespołu. Pytanie dziennikarza wyszło od nadchodzącej 20. rocznicy wydania Hail to the Thief i okazji do potencjalnego wypuszczenia reedycji:

Byliśmy bardzo skupieni na kwestii Kid A/Amnesiac (wspólna reedycja płyt wyszła w listopadzie 2021 roku – przyp. red.) i myślę, że zamknęliśmy już ten proces cofania się w czasie i zastanawiania, jaki scenariusz obrać. Planujemy spotkać się na początku roku i jestem przekonany, że zaczniemy szukać nowych pomysłów na to, co zrobimy jako następne

– powiedział Phil Selway.

Wieści na wagę złota

Selway nie nakreśla przyszłości Radiohead wprost. Może chodzi mu tylko o potencjalną kolejną reedycję? A może jednak o spotkanie muzyków w celu zaplanowania nowej płyty i skomponowania świeżego materiału? Musimy uzbroić się w cierpliwość i… nadzieję. Wszak wszelkie wieści z obozu Radiohead są na wagę złota. I choć kilka miesięcy temu Ed O’Brien mówił, że obecnie nic nie dzieje się z Radiohead i nie wiadomo co będzie z zespołem w przyszłości, jak dobrze wiemy potrafią zaskoczyć. Robili to już w karierze kilkukrotnie – czy wrzucając z zaskoczenia (i na zupełnie rewolucyjnych zasadach) płytę In Rainbows czy publikując wcześniej niż to było zaplanowe The King of Limbs.

Phil Selway, perkusista zespołu, udzielił wywiadu magazynowi „Spin”. Opowiadał o swojej nadchodzącej solowej płycie, ale i o przyszłości Radiohead. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Tęsknota za Radiohead Trudno nie […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →