Metallica wypuściła nowy album za darmo


18 listopada 2016

Obserwuj nas na instagramie:

Kiedyś Metallica chciała walczyć z całym internetem, dzisiaj zespół sam udostępnia swoją nową płytę w sieci.

W roku 2000 perkusista Lars Ulrich wytoczył proces Napsterowi za to, że w serwisie udostępniany był nowy singiel Metalliki “I Disappear”. Chyba ciężko byłoby wymyślić coś, co lepiej oddałoby zmianę w podejściu branży do form dystrybucji muzyki – swoją nową płytę Metallica udostępniła za darmo na YouTube.

Na kanale zespołu co dwie godziny były wrzucane nowe utwory, aż ostatecznie płyta zespołu Metallica Hardwired…To Self-Destruct pojawiła się w internecie w całości. Na dodatek każdy z 12 zobrazowano teledyskiem!

“YouTube jest teraz największą stacją telewizyjną, więc doszliśmy do wniosku, że możemy wydać wideo do każdej piosenki. Nagrania dwunastu teledysków to coś szalonego, zwłaszcza kiedy starasz się promować album, musisz być w wieku miejscach i pilnować, żeby całość nie wyciekła przed czasem. To szalone, ale to też dobra zabawa” – powiedział Lars Ulrich.

Do sklepów trafiła rozszerzona edycja albumu, która zawiera także trzecią płytę, na której znalazły się m.in. interpretacje utworów z repertuaru Deep Purple i Iron Maiden oraz nagrania zarejestrowane na żywo.

Tymczasem plotki mówią, że zespół w 2017 roku może odwiedzić Polskę…

Sprawdź także:
Nowa Metallica w drodze. Zmyje plamę po najgorszej płycie?

Kiedyś Metallica chciała walczyć z całym internetem, dzisiaj zespół sam udostępnia swoją nową płytę w sieci. W roku 2000 perkusista Lars Ulrich wytoczył proces Napsterowi za to, że w serwisie udostępniany był nowy singiel Metalliki “I Disappear”. Chyba ciężko byłoby wymyślić coś, co lepiej oddałoby zmianę w podejściu branży do form dystrybucji muzyki – swoją […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →