“Otwórz oczy” i zobacz muzykę niczym Hania Rani i Dobrawa Czocher


02 września 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Hani Rani i Dobrawa Czocher połączyły siły z Netflix Polska w wyjątkowym, niecodziennym projekcie. Sprawdźcie, jak wygląda muzyka ich oczami!

Netflix to już nie tylko filmy i seriale

W ostatnim czasie Netflix coraz częściej, chętniej i śmielej wychodzi poza klasyczne ramy promocji swoich filmów i seriali, dokonując przy tym ekspansji na inne pola sztuki, takich jak chociażby właśnie muzyka, czego mogliśmy już doświadczyć przy okazji premiery filmu Niebo o północy, kiedy to Jimek zagrał wyjątkowy koncert w katowickim NOSPR, a sygnał z tego wydarzenia wysyłano na bieżąco w kosmos tak, aby naszą ziemską muzykę mógł usłyszeć cały wszechświat.

Zobacz koncert Niebo o północy

Netflix x Hania Rani & Dobrawa Czocher, czyli Otwórz oczy i zobacz muzykę

Teraz Netflix ponownie romansuje z polską sceną muzyczną, a to za sprawą premiery nowego, polskiego tytułu – Otwórz Oczy – serialu z pogranicza thrilleru i science-fiction opowiadającego o cierpiącej na amnezję nastolatce, która próbuje odzyskać swoje życie w klinice zaburzeń pamięci.

Tym razem przedstawiciele globalnej platformy steamingowej zaprosili do współpracy nasze aktualnie największe muzyczne dobro eksportowe – duet Hani Rani i Dobrawy Czocher, które właśnie przymierzają się do premiery swojego debiutanckiego albumu z muzyką autorską – Inner Symphonies.

Zobacz również: Hania Rani i Dobrawa Czocher podpisały kontrakt z wytwórnią Deutsche Grammophon

Hania Rani Dobrawa Czocher Otwórz oczy Netflix
Otwórz oczy i zobacz muzykę, fot. Jarosław Nogal

Hania Rani, Dobrawa Czocher i ich muzyczne emocje widziane gołym okiem

Korzystając z okazji, artystki wzięły udział w projekcie, w ramach którego premierowo zaprezentowały swój najnowszy singiel Dunkel. I to jak! Artystki podłączono bowiem do interfejsu mózg-komputer, a zebrane w ten sposób sygnały zostały przetworzone w czasie rzeczywistym na animacje 3D, których projekcje możemy obserwować na otaczającej je przestrzeni. Dzięki temu niezwykłemu eksperymentowi możemy śledzić wizualny zapis emocji, które towarzyszyły Hani Rani i Dobrawie Czocher podczas wykonywania ich najnowszego singla.

“Otwórz oczy i zobacz muzykę” to projekt inspirowany nowym serialem z gatunku thriller i science-fiction „Otwórz oczy”, oparty na współpracy artystycznej Hani Rani z Dobrawą Czocher. Tak jak serial zanurza się w świecie umysłu, tożsamości i talentu, eksperyment ten ma na celu stworzenie wizualnej interpretacji emocji artystek podczas występu, zapraszając tym samym publiczność do wyjątkowego, intymnego doświadczenia i refleksji nad tym, czym jest talent oraz jak działa proces kreatywny – czytamy w opisie projektu.

Otwórz Oczy i Zobacz Muzykę Hani Rani i Dobrawy Czocher

Serial Otwórz oczy możecie już teraz oglądać na platformie Netflix. Z kolei najnowszy singiel Hani Rani i Dobrawy Czocher trafi na streamingi w najbliższy piątek, 3 września. Już teraz możecie go słuchać w ramach projektu Otwórz Oczy i Zobacz Muzykę. Zobaczcie efekty tej wyjątkowej współpracy!

Hani Rani i Dobrawa Czocher połączyły siły z Netflix Polska w wyjątkowym, niecodziennym projekcie. Sprawdźcie, jak wygląda muzyka ich oczami! Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Netflix […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →