fot. Bernard Ambroziewicz

Hania Rani i Dobrawa Czocher podpisały kontrakt z wytwórnią Deutsche Grammophon

Obserwuj nas na instagramie:

Niezwykły sukces polskiego duetu tworzonego przez Hanię Rani i Dobrawę Czocher. Artystki zasilają bowiem szeregi prestiżowej, niemieckiej wytwórni Deutsche Grammophon, w której wydadzą album ze swoją autorską muzyką.

Hania Rani i Dobrawa Czocher wznawiają działalność

Hania Rani jest absolutnie nie do zatrzymania, a jej muzyczna ekspansja rynków zagranicznych idzie jeszcze o kolejny krok do przodu. Po świetnie przyjętym, solowym debiucie pod skrzydłami brytyjskiego labelu Gondwana Records i wyprzedanych na pniu koncertach niemalże na całym świecie, polska pianistka poszerza swoją działalność zagraniczną o dodatkowy projekt.

W Polsce duet tworzony przez Hanię Rani i Dobrawę Czocher jest już dobrze znany. Artystki zaliczyły bowiem dość głośny debiut w 2015 roku, kiedy to na swój fortepianowo-wiolonczelinowy warsztat wzięły twórczość lidera legendarnego zespołu Republika. Rockowe kompozycje Grzegorza Ciechowskiego, które za sprawą Hani i Dobrawy zyskały nowe życia, tym razem w klasycznym wydaniu, zostały bardzo dobrze przyjęte, bowiem ich album Biała flaga znalazł się w topowej trzydziestce listy najlepiej sprzedających się albumów w Polsce.

Hania Rani & Dobrawa Czocher – Tak tak to ja

Hania Rani i Dobrawa Czocher z kontraktem w niemieckiej wytwórni Deutsche Grammophon

Jak się okazuje, Biała Flaga nie była (na całe szczęście!) jednorazową, muzyczną przygodą Hani Rani i Dobrawy Czocher, które muzyczna przyjaźń połączyła już za czasów ich wspólnej nauki w Szkole Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku. Legendarna, niemiecka wytwórnia, Deutsche Grammophon, która ma na swoim koncie wydawnictwa takich artystów, jak Moby, Agnes Obel i wielu innych, znakomitych przedstawicieli muzyki klasycznej, poinformowała właśnie o podpisaniu kontraktu na wyłączność z duetem tworzonym przez polskie artystki – Hanię Rani i Dobrawę Czocher.

Debiut duetu Rania-Czocher dla Deutsche Grammophon w postaci pierwszego pełnego albumu Hani i Dobrawy z ich oryginalnymi utworami, który ukaże się jeszcze jesienią tego roku, będzie odzwierciedleniem przygody, która rozwinęła się przez lata bliskiej współpracy artystycznej tej dwójki. Same artystki mówią o swojej najnowszej współpracy z wytwórnią Deutsche Grammophon:

Podpisanie umowy z Deutsche Grammophon to dla nas coś wyjątkowego. Nasza przyjaźń i wspólna miłość do muzyki zaprowadziły nas do wielu fascynujących miejsc, ale nigdy nie przypuszczałyśmy, że może nas to doprowadzić do Deutsche Grammophon. Przez całą naszą edukację muzyczną podziwiałyśmy niesamowitych artystów, którzy byli częścią tej legendarnej firmy; byłybyśmy zainspirowane, a czasem nawet onieśmielone ich artystyczną prezentacją. Bycie częścią rodziny Deutsche Grammophon to dla nas zaszczyt i motywacja, jesteśmy po prostu niezmiernie wdzięczne. Nie możemy się doczekać, kiedy pokażemy rezultaty tej współpracy.

Hania Rani Dobrawa Czocher
Hania Rani i Dobrawa Czocher, fot. Bernard Ambroziewicz

Z kolei Dr Clemens Trautmann, dyrektor wytwórni Deutsche Grammophon, komentuje podpisanie kontraktu z Hanią Rani i Dobrawą Czocher w następujący sposób:

To prawdziwa przyjemność powitać ten wybitny duet w naszej artystycznej rodzinie. Hania i Dobrawa to jedne z najbardziej wszechstronnych i pomysłowych artystek współczesnych – są zakorzenione w gatunku klasycznym, ale czerpią także inspirację z różnych, innych form muzycznych i wizualnych. Współpracując ze sobą od ponad dekady, stworzyły niepowtarzalne i wzruszające brzmienie, z doskonałą harmonią i dynamicznym napięciem między fortepianem a wiolonczelą. Jesteśmy bardzo zadowoleni z ich współpracy z Deutsche Grammophon, która obejmie nie tylko wydanie najnowszego wspólnego albumu, ale także reedycję ich debiutanckiego albumu Biała flaga.

Wicedyrektor A&R wytwórni Deutsche Grammophon, Christian Badzura, również nie kryje faktu, że nie może się doczekać współpracy z polskim duetem:

Zarówno Hania, jak i Dobrawa to wybitne artystki, kompozytorki i instrumentalistki. Należą do pokolenia klasycznie wykształconych muzyków najwyższego kalibru, otwartych na wiele muzycznych i kulturowych inspiracji. Tworzona przez nie muzyka jest ekscytująca, ponieważ jest nieskrępowana, a jednocześnie szanująca tradycję. Bardzo się cieszę, że dołączają do naszej firmy.

Hania Rani Dobrawa Czocher
Hania Rani i Dobrawa Czocher w Deutsche Grammophon, fot. Bernard Ambroziewicz

Niezwykły sukces polskiego duetu tworzonego przez Hanię Rani i Dobrawę Czocher. Artystki zasilają bowiem szeregi prestiżowej, niemieckiej wytwórni Deutsche Grammophon, w której wydadzą album ze swoją autorską muzyką. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →