fot. poinformowani.pl

Hania Rani, Łukasz Pałczyński, Jan Szeliga, Krzysztof Janas i Igor Łysiuk zapraszają Was na wystawę „Pokój do słuchania”


18 sierpnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Hania Rani, Łukasz Pałczyński, Jan Szeliga, Krzysztof Janas i Igor Łysiuk zapraszają Was na warszawską wystawę Pokój do słuchania i związane z nią spotkania.

Wystawa przez duże W

Już od 19 sierpnia do 11 września 2022 roku w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury będziecie mogli wziąć udział w wystawie Pokój do słuchania. Ten muzyczno-przestrzenny program zostanie bowiem oddany w nasze ręce przez światowej sławy kompozytorkę i pianistkę – Hanię Rani, architektów studia architektury i rzemiosła Zmir Łukasza Pałczyńskiego, Jana Szeligę, a także Krzysztofa Janasa oraz Igora Łysiuka.

Przeczytaj także: Voo Voo łączą siły z Hanią Rani. Efekt? Posłuchajcie piosenki Bezruch

Hania Rani
fot. materiały prasowe

Praca podejmuje temat relacji architektury i muzyki, wzajemnego przenikania się tych dziedzin. Dostrzegając zjawisko przebodźcowania we współczesnym świecie, zanieczyszczenia dźwiękami i światłami, przeładowania formami, danymi, komunikatami i intensywnością powierzchownych relacji, artyści zadają pytania o możliwość kształtowania przestrzeni przyciągających i multisensorycznych a jednocześnie oszczędnych w środkach, niezobowiązujących. Interesują ich konstelacje dźwięku, przestrzeni i materiału otwierające odbiorców na wielozmysłowe doświadczenia i pracę z pamięcią osobistą, na uważne relacje z otoczeniem i innymi

– czytamy w zapowiedzi.

Podczas trwania wystawy będziecie mogli wziąć udział w dyskusjach o przenikaniu się architektury i muzyki oraz w koncercie na żywo. Więcej informacji o instalacji i wydarzeniach towarzyszących znajdziecie na stronie pawilonzodiak.pl oraz na facebookowym profilu i w wydarzeniu.

Program towarzyszący wystawie:

26.08: odbędzie się koncert Dobrawy Czocher, na który będą obowiązywały zapisy.

11.09: odbędzie się dyskusja o architekturze i muzyce z udziałem muzyków i architektów.

Wystawę przygotował dla Państwa zespół autorski w składzie: Hania Rani, Łukasz Pałczyński, Jan Szeliga, Krzysztof Janas i Igor Łysiuk.

Hania Rani, Łukasz Pałczyński, Jan Szeliga, Krzysztof Janas i Igor Łysiuk zapraszają Was na warszawską wystawę Pokój do słuchania i związane z nią spotkania. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →