Hania Rani „oprowadza” po wszystkich utworach z płyty


05 kwietnia 2019

Podziel się newsem:

Jej premierowy album solowy Esja stanowi pierwszą osobistą deklarację artystyczną. „Dość ukrywania się za projektami i współpracą z innymi artystami. Po raz pierwszy, w końcu – po prostu ja, taka, jaka jestem”.

Esja utwór po utworze:

Rozpoczyna go utwór Eden, którego refren przepełnia głębokie brzmienie i aksamitna barwa.

Sun inspirowany jest obcowaniem i zachwytem nad światłem słonecznym, które uświadamia nam, jak mali jesteśmy przy ogromie wszechświata.

Hawaii Oslo, nawiązujące do filmu o tym samym tytule, to ekspresja kontrastów, nastrojów i przestrzeni.

Moment nostalgii przynosi Pour Trois utrzymany w formie walca, który subtelnie zdradza tytuł utworu.

W Biesach usłyszymy wspomnienia jazdy z przyjaciółmi przez wąskie leśne drogi w Bieszczadach.

Ujmująco tęskna Luka to utwór dedykowany osobie, która wywarła na muzykę Rani ogromny wpływ.

Migoczący Glass oddaje figlarność i mnogość kolorów i brzmień, niczym kawałek szkła w blasku światła.

Today It Came to jedyny utwór na płycie nagrany na fortepianie (należącym do Olafura Arnaldsa, w jego studio w Reykjaviku). Tytuł tego utworu o prostej melodii to spontaniczna odpowiedź Hani na pytanie zaskoczonego słuchacza o wcześniej niesłyszaną kompozycję. Utwór powstał chwilę przed nagraniem, a więc dosłownie „przyszedł tego dnia” do pianistki.

Energetyczny Now, Run zaprasza nas swoim transowym charakterem do fascynującej podróży przez wyłaniające się kolejno harmonie i niespodziewane zwroty akcji.

W końcu, Esja – utwór czerpie swoją nazwę od góry w południowo-zachodniej części Islandii, widocznej z każdego miejsca w Reykjaviku, dla którego charakterystyczne są ciągłe zmiany pogody, które to sprawiają, że wzgórze codziennie wygląda inaczej. Podobnie jak każde wykonanie Esji jest inne.

Posłuchaj całego albumu:

W najbliższym czasie będzie można zobaczyć Hanię na żywo, podczas poznańskiego festiwalu Enea Spring Break.

Źródło: materiały prasowe

Jej premierowy album solowy Esja stanowi pierwszą osobistą deklarację artystyczną. „Dość ukrywania się za projektami i współpracą z innymi artystami. Po raz pierwszy, w końcu – po prostu ja, taka, jaka jestem”. Esja utwór po utworze: Rozpoczyna go utwór Eden, którego refren przepełnia głębokie brzmienie i aksamitna barwa. Sun inspirowany jest obcowaniem i zachwytem nad światłem […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup Bilety

Biletomat.pl
105 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.