fot, Oscars

Oscary 2023 – wiemy, kiedy odbędzie się gala

Podziel się newsem:

Przedstawiciele Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej ogłosili, kiedy poznamy tegoroczne nominacje i kiedy odbędzie się gala. Sprawdźcie.

Oscary 2023: wiemy, kiedy odbędzie się kolejna gala

W przyszłym roku odbędzie się 95. gala wręczenia Oscarów. Mimo że nie minęła jeszcze połowa roku, przedstawiciele Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej podzielili się już terminarzem najważniejszych wydarzeń związanych z przyszłoroczną ceremonią. Wiemy między innymi, kiedy poznamy nominacje i kiedy zostaną ogłoszeni zwycięzcy.

Oscary 2023 znamy datę gali
Oscars

Oscary 2023 – najważniejsze daty

 • 15 listopada
  Termin nadsyłania zgłoszeń
 • 12-15 grudnia
  Wstępne głosowanie
 • 21 grudnia
  Ogłoszenie skróconych list nominowanych
 • 12-17 stycznia
  Głosowanie w sprawie nominacji
 • 24 stycznia
  Ogłoszenie nominacji
 • 2-7 marca
  Głosowanie na zwycięzców
 • 12 marca
  95. gala rozdania Oscarów

Wydarzenie będzie transmitowane na żywo w ABC oraz w ponad 200 miejscach na całym świecie z Dolby Theater w Ovation Hollywood.

W ostatnich miesiącach nie brakowało głośnych kinowych produkcji, które będą mogły powalczyć o statuetkę, jak chociażby The Batman czy Doktor Strange w multiwersum obłędu. W tym roku czeka nas jeszcze sporo nowości, jak długo wyczekiwany sequel hitowego Avatara z 2009 roku, który zdobył 3 oscarowe statuetki. Macie już swoje typy?


Tegoroczna gala rozdania Oscarów odbyła się w nocy z 27 na 28 marca. Najlepszym filmem okazała się CODA. Jednak to nie nagrody były najszerzej komentowanym wydarzeniem wieczoru, a spięcie pomiędzy Willem Smithem a Chrisem Rockiem, które przyćmiło filmowe święto. Artysta odbierający statuetkę w kategorii Najlepszy Aktor Pierwszoplanowy, uderzył prowadzącego galę. W konsekwencji aktor został ukarany 10-letnim zakazem pojawienia się na Oscarach.

Sprawdź także: Oscary 2022 – poznaliśmy zwycięzców prestiżowych nagród

Przedstawiciele Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej ogłosili, kiedy poznamy tegoroczne nominacje i kiedy odbędzie się gala. Sprawdźcie. Zobacz także Chill Time Is Not Wasted Time – Pezet kawałkiem „Mewa” promuje nową kampanię Sprite’a Jest piątek i jest „POST”. Nowy singiel Dawida Podsiadło już dostępny Sentino zakończył i wznowił karierę w niecałe 24 godziny Oscary […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →