kadr z ceremonii rozdania Oscarów 2022

Rękoczyny podczas gali rozdania Oscarów. Will Smith spoliczkował Chrisa Rocka


28 marca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Choć co roku gala rozdania Oscarów wzbudza dużo kontrowersji, w tym roku to nie nagrody są najszerzej komentowanym wydarzeniem wieczoru, a spięcie pomiędzy Willem Smithem a Chrisem Rockiem. Sprawdź szczegóły.

Kto przekroczył granicę?

Tradycją od kilku lat podczas gali rozdania Oscarów jest obsadzanie w roli prowadzącego osoby z komediowym zacięciem. W tym roku wybór padł na Chrisa Rocka, amerykańskiego aktora i stand-upera. Jeden z jego żartów podczas wczorajszej gali wzbudził jednak pomruk niezadowolenia na sali, a osobę zainteresowaną skłonił do rękoczynów. Will Smith, bo o nim mowa, nie wytrzymał w momencie, gdy Chris Rock zażartował z jego żony Jady Pinkett Smith. Komik stwierdził, że mogłaby ona zagrać w drugiej części filmu G.I. Jane ze względu na ogoloną głowę. Co jest złego w tym żarcie? Jady Pinkett Smith cierpi na chorobę autoimmunologiczną zwaną alopecją, która prowadzi do wypadania włosów, aż do całkowitego łysienia. Przemoc fizyczna jest jednak czymś, co ciężko pochwalić. Kto Waszym zdaniem przekroczył granicę? Jak powinien zachować się Will Smith?

Nagranie z zajścia pomiędzy Willem Smithem a Chrisem Rockiem

Odkupienie, czyli Will Smith z pierwszym Oscarem w karierze

Postać Willa Smitha tego wieczora jeszcze raz znalazła się na świeczniku. Aktor odebrał bowiem pierwszą w swojej karierze statuetkę dla najlepszego aktora pierwszoplanowego za rolę Richarda Williamsa w filmie King Richard: Zwycięska Rodzina. Jest to o tyle istotne wydarzenie, że aktor nie dość, że jak do tej pory nie miał na swoim koncie Oscara, był także laureatem trzech Złotych Malin znanych w świecie filmowym jako “antyoscary”. W tym roku zresztą gremium przyznające te niechlubne nagrody doceniło Smitha, wręczając mu jedyną pozytywną nagrodę, którą dysponują, a więc Nagrodę Odkupienia. Jest to forma docenienia jego powrotu do wybitnego aktorstwa, którą przyznano Smithowi za rolę w King Richard: Zwycięska Rodzina, jako przeskok względem Aladyna z 2019 roku, gdzie doświadczony aktor i producent filmowy zagrał postać Dżina.

Emocjonalna przemowa Willa Smitha po odebraniu statuetki

Choć co roku gala rozdania Oscarów wzbudza dużo kontrowersji, w tym roku to nie nagrody są najszerzej komentowanym wydarzeniem wieczoru, a spięcie pomiędzy Willem Smithem a Chrisem Rockiem. Sprawdź szczegóły. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →