kadr z filmu "Sukienka"

Polska ponownie z szansą na Oscara. Powalczy o niego “Sukienka” Tadeusza Łysiaka

Obserwuj nas na instagramie:

Polska ponownie zawalczy o Oscara! Tym razem w kategorii Najlepszy Krótkometrażowy Film Fabularny z Sukienką Tadeusza Łysiaka.

Polskie szanse na Oscary

Ostatnim polskim oscarowym akcentem był film Jana KomasyBoże Ciało, który w 2020 roku walczył o statuetkę w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Międzynarodowy. Co prawda rok później w nominacjach pojawiło się również nazwisko polskiego operatora, Dariusz Wolskiego, który został nominowany za zdjęcia do amerykańskiego filmu Nowiny ze świata w reżyserii Paula Greengrassa. Niestety oscarowa statuetka nie zawitała do Polski od czasów Idy Pawła Pawlikowskiego (2014 rok). To może się jednak już niedługo zmienić…

Tadeusz Łysiak z nominacją do Oscara za Najlepszy Krótkometrażowy Film Fabularny

W tym roku Polacy ponownie znaleźli się w gronie hollywoodzkiej śmietanki światowej kinematografii, zgarniając jedną z pięciu nominacji do Najlepszego Krótkometrażowego Filmu Fabularnego. Zaszczyt ten przypadł Tadeuszowi Łysiakowi, który na swoim koncie ma już takie krótkometrażowe tytuły jak Lustro czy Techno.

Jego obsypana nagrodami Sukienka to opowieść o tłumionej żądzy, seksualności i fizyczności walczącej ze swoimi niepełnosprawnościami dziewicy Julii, która pracuje w przydrożnym motelu. Sytuacja zmienia się jednak, gdy na swojej drodze spotyka przystojnego kierowcę ciężarówki, który wkrótce staje się przedmiotem jej fantazji.

Tadeusz Łysiak – Sukienka, zobacz zwiastun filmu!

Oscary 2022 – kiedy odbędzie się gala?

Czy polska Sukienka zdobędzie Oscara? O tym przekonamy się podczas nadchodzącej 94. gali, która odbędzie się w nocy z 27 na 28 marca 2022 roku. To będzie niezwykle emocjonujące rozdanie!

Zobacz również: Kto ma szanse na statuetkę Oscara w 2022 roku? Znamy nominacje!

Sukienka Tadeusz Łysiak Oscary 2022 nominacja polski film gdzie obejrzeć
“Sukienka” – plakat filmu

Polska ponownie zawalczy o Oscara! Tym razem w kategorii Najlepszy Krótkometrażowy Film Fabularny z Sukienką Tadeusza Łysiaka. Zobacz także Zespół Måneskin zagrał w Polsce. Zobaczcie nasze zdjęcia z koncertu! Córy: „Dziewczyny mogą robić coś razem i nie musi być w tym toksycznej rywalizacji” Nowe seriale, których nie oglądasz. A warto! Polskie szanse na Oscary Ostatnim […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →